Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno agama silk

Na internetu v různých článcích čtu,že by se měla tato agama často mazat a naopak chovatel jež mi ji prodal tvrdí že se mazat nemá-pouze koupat jak tomu je,faktem je, že tato agamka má daleko větší spotřebu vody a může být sameček se samičkami dohromady v terárku-všichni silci,neublíží si při páření?A je vhodné na dno filtrační písek do bazénu?U všech agamek ho máme,děkuji

Filtracni pisek vseobecne ne, zrnka maji ostre hrany. Nejlip pisek ricni, a pokud mozno prosaty aby v nem nebyly vetsi kaminky. (neni nutne, ale pro klid v dusi)

Ad pece o silkback - od zacatku tvrdim ze tohle je presne ten pripad kam by slechteni dospet nikdy nemelo. Je to proti prirozenosti, proti samotne podstate toho zvirete. Peci neporadim, nikdy jsem silkback nechoval a nikdy chovat nebudu - nechci. Ale vzhledem k povaze vousatek bych vic nez doporucil chovat samostatne, urcite ne samec spolu se samicemi. A ani samice spolu. U tech zvirat je uplne normalni ze se rafnou - klidne i samice mezi sebou. A pri te zdegenerovane kuzi co maji mit to bude znamenat vzdy neprijemne vazne zraneni. Mel bych celkem obavy co se tyce vybaveni teraria tyce - aby se o neco neporanili. Normalni vousatka je odolny obrneny tank, silkback je zdegenerovana chudinka.