Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama Vousatá - spavost, apatie, nezájem o jídlo.

Dobrý den, vím že tento problém byl na spoustě fórech řešen ale přece jen strach o agamu je velký.. Před pár dny se ke mě dostala 2 měsíční agamka. byla zakoupená ve zverimexu. Jelikož jsem takový to přírustek nečekal dočasně bydlí v akváriu. Ano vím že je to pro ně veliký stres když je přístup vrchem ale snažím se o minimální kontakt dokud nedodělám terárium. První den proběhl bez jakýchkoli problémů slupla asi 10 sarančat, vyhřívala se, byla aktivní i vyprazdňování bylo v pořádku. Další den to samé. Třetí den mi přišla návštěva tak jsem agamu vytáhl a na pár minut nechal běhat po gauči. po návratu do "terária" bez problémů. Den na to (včera) agama šla nezvykle brzy spát. A dnes prospala celý den schovaná po kouskem dřeva zahrabaná v písku bez jakéhokoli zájmu o teplo. Vytahl jsem ji zmrzlou z její skrýše a umístil na místo kam směřuje tepelná žárovka. tam vydržela cca 3h kdy víceméně spala nebo ležela se zavřenými oči a pak se zase schovala. V teráriu ji běhá asi 5 cvrčků které přehlíží bez jakéhokoli zájmu. Teplota 25-30 pod žárovkou 35 minimálně. Otázka zní co dál? Nechat ji v tomto prostředí počkat jestli se rozežere nebo riskovat další stres přesunem do nového? Je možné toto chování díky změně potravy ze sarančat na cvrčky? ( mají přiměřenou velikost) Prosím o jakoukoli radu.

- chyba byla uz vubec nakup agamy ve zverimexu, kolikrat ten stav muze byt velmi spatny kvuli nevhodnym podminkam
- akvarium neni terarium, to vite sam
- dalsi chyba - jakekoliv pousteni - a kor mladete - mimo terarium

Jinak tezko konketne radit, ucite bych nevahal s prestehovanim do teraria, ale pokud jen apaticky lezi a neraguje, je neco dost zasadne spatne. Muze byt nemocna, zrasovana ze zverimexu, u tak maleho zvirete (dvoumesicni by mela mit kolem 20-25cm) je problem jakakoliv ucinna lecba. Prakticky temer jedine co muzete udelat je snazit se doprat spravne podminky (je o nich toho vsude napsano dost a dost - teploty, osvetleni, vetrani, zdroj UV.B...) . Snazit se nabizet krmeni, ruzne (pokud nereaguje na cvrcky, zkusit svaby vhodne velikosti, kratkodobe treba i jinak nevhodne moucne cervy), nabizet zelene - nasekane listy pampelisky. Jednou denne muzete agamku porosit - primo ji, at se napije - poolizuje.