Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá

Adonis narozen v půlce října
Cca 43cm a cca 360 gramu na váze
Svícení- denní zářivka/ uvb repti v obalu / tepelná 60w - na casovac 12 hodin denně. Rozměry 110x60x50
Labuznik všeho druhu od malička jedl jak zeleninu tak hmyz (hmyz stridam cvrčci,švábi,sarancata-krmeny každý den kolik chtel) obojí ji i z ruky ale taky si to dokáže neskutečně ulovit (bych ukázal videa). Poslední dobou sem tam je leňivý dokáže někdy i prospat cely prosviceny den bez pohybu semtam nemá chuť jak na hmyz tak zeleninu ale taky ji někdy neodmítne ....největší herec je jak ho dam ven tak bojuje at ho do teraria nevracim a jak vrátím zaleze a je uražený a už nevyleze ...(jak často a jak dlouho ho mužů nechat mimo terárium?) nebo je na me uražený ? Protože vždy jak odjedu na tři dny pryč tak z moji rodinou nějak nefunguje nechce po nich nic ? děkuji snad to má někdo tak samo ...napis te prosím názor nebo co si myslíte (bohužel mi nejde přidat foto teraria a adonise)

Dobrý den. Mám doma samici starou 3 roky Lexinku. Je naprosto normální, že je náladová. Občas nemá náladu být společenská občas ťuká sama na sklo abych ji vyndala a ona pak běhá po bytě. Nechávám ji běhat jak dlouho chce. Uklízím ji třeba až večer když si začne "stlát" ke spánku nebo když vidím, že je opravdu už studená. V létě chodíme i ven na slunce. Nechávám ji běhat po pokoji, ale ne denně a pořád. Stále je potřeba aby měla příjem UV. Náladová je také, urazila se, když jsem si pořídila pagekony. Když odjedeme pryč, po návratu trucuje že jsme ji nechali samotnou. Dost často se naštve, když delší dobu nedostane sarančata. Je naproto normální, že má vlastní hlavu, vlastní názor na věc a vlastní pocity. ???