Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mohu Agamu přestěhovat do jiného terárka?

Chápu vaší snahu o maximálně možné pohodlí agamky. Zkusím tedy popsat jak bych se choval v podobném případě já, třeba to trochu pomůže.
1/ Zjistit si, kde a v jakém prostředí žijí divoké populace agam. Odvodíte si jaké životní podmínky jsou pro zvířata normou. Dnes se dá zjistit téměř vše, od teplot v průběhu roku, po vydatnost srážek až po intenzitu slun. záření. Fot. snímky biotopu vám napoví jak by takové terko mělo ideálně vypadat.
Výskyt : Severní teritorium, Queensland, Nový Jižní Wales, Viktorie, Jižní Austrálie.
Biotop : Polopouště, buše, savany a dokonce částečně i zalesněné oblasti.
Mě z toho plyne, že velká miska+čerstvá voda je tak akorát. Koupání ji, řekl bych, dost překvapilo. Prospěšné je ale uměřené večerní rosení terka.
2/ Potrava, ta bude bohužel vždy kompromis. Nicméně přibližné složení flory a fauny vám jistě napoví, že mimo cvrčků lze podávat i jiné hmyzíky např. různé druhy malých krmných švábů, kobylek, sarančat případně jako kalorickou bombu opravdu občas holátka myší. K těm švábům, neděste se, některé druhy jsou svým způsobem krásné viz. šváb zelený a rozhodně nehrozí, že si zamoříte byt svůj ani sousedů. K rostlinné potravě. Podobnou té správné, vyskytující se v lokalitách se nedopracujete, nicméně si lze odvodit, že třeba takové ovoce byť sebekrásnější je pro divokou agamu něco jako sci-fi takže pro domácí agamu by to mělo být něco výjimečného.
Vysoký obsah cukrů dokáže totiž dietetické divy (tím nemám na mysli jen obezitu). K argumentu "ona to má ráda" bych dodal, já mám také raději prvotřídní argentinskou svíčkovou a končím zpravidla na polském předním s kostí. Přiznávám, že v tomto případě je důvod nepatrně odlišný. Kupovaná zelenina? Tipl bych si, že i počuraná městská pampeliška bude z hlediska poměru zdravých a nezdravých látek na tom řádově lépe. Z mého hlediska je proto volba jasná. Čím více divoce rostoucích trav a plevelů pro své zvíře ukořistím, tím lépe. Tak asi zhruba tak.
Jen snad ještě ten úplný základ. Čím intenzivněji osvícené terko, tím lépe. Stejně nikdy nedosáhnete takové intenzity jako je venku, ale terka s 15ti nebo 25ti W žárovkou jako zdrojem světla i tepla je děs. To ta agama ani nezjistí že je den.
Mám to nějaké dlouhé a už se mě nic nevejde, takže konec i když bych si ho představoval lépe.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny