Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UVB, D3, distribuce a využití Ca v organismu, problematika předávkování atd.

Dlouhou dobu jsem se neúčastnil ter. diskuzí. Nyní zjišťuji, že podvědomí chov. veřejnosti nedoznalo ani po cca 10ti letech nijaký kladný posun v alespoň základních vědomostech o této problematice. Vidím pouze snahu o jednoduchá řešení bez zájmu o hlubší pochopení. Proto se ptám, zajímá to vůbec někoho? Ono totiž dělat osvětu na toto téma je dlouhá a zákeřná akce a nerad bych plácal zbytečně. Pomohl by v případě zájmu někdo? Jsem si totiž vědom vlastní rozvláčnosti která by mohla nudit.:-)

Nepíše se mě to zrovna snadno, nic jiného ale nezbývá.
Zdá se, že jsem rychleji psal než přemýšlel. Při oprašování dané problematiky, pro mě zdánlivě již dávno vyřešené, se ukázaly mé znalosti natolik elementární, že bych nebyl schopen argumentace na přiměřené úrovni. Prostě, nemám na to, sorry. Objevují se stále nové a nové vzájemné vazby a jsou natolik složité že to chce někoho v tomto oboru kapku vzdělanějšího. :-[
Samozřejmě se však s radostí připojím k případné diskusi.