Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík noční

Dobrý den. Před třemi dněmi (7.6 2019) jsme si domů pořídili cca 4 měsíčního gekona. Hned ted den sem mu zkusila dát cvrčka,ale omylem sem ho zabila takže nevím jestli ho snědl nebo ne. Mohl by ho zahrabat. Nicméně sem to zkusila v neděli (druhý den) ale tentokrat byl živý, ani se neolízl. Zkouším to dneska ale dneska sem ty cvrčky dala asi na 13min do mrazáku a nechala asi 5 min rozmrznout. Chvilku sem ho tam nechala a teda ho nejspis snědl ale chtela jsem se přesvědčit jestli mu treba nevadí že ten cvrcek byl napůl mrtvý. Budu ráda za jaký koliv rady.

Pokiaľ je gekončík v dobrej kondícii, vydrží bez potravy dlho a v prvých dňoch pustenia do nového prostredia ho netreba vôbec kŕmiť. Najprv nech si zvykne na nový domov. Stačí mu večer trochu porosiť jeden kút terária, mal by mať aj misku s vodou.
Ak púšťaš do terária cvrčky navoľno, môžeš tam dať napr. zopár listov púpavy (pampelišky), aby mali potravu. Ak má gekončík hlad, bude loviť... keď nie, cvrčky dlhšie vydržia. Mali by mať veľkosť cca do dĺžky hlavy gekončíka, môžu byť aj menšie.

1/ v novém prostředí viz jinde
2/ mrazák (raději lednička) pouze na omezení pohyblivosti a ne zabití
3/ s uvedeným stavem doporučuji opravdu bedlivé sledování chování g.
4/ případně změnit podávanou stravu (raději ne močné červy)

5/ pro další doporučuji registraci