Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o kontakt na zkušeného odborníka na hady

Dobrý den,

dnes se na naší zahradě objevil zelený had, manžel ho vyrušil, když si šel ulevit. Had zalezl pod hromadu dřeva. Nejsem chovatel hadů, ale myslím, že zelení hadi se u nás běžně nevyskytují, asi někomu utekl. Mám malé děti, smz. se o ně bojím, že by mohl být jedovatý a kousnout je. Dětem jsem zakázala se k dřevu přibližovat, ale kdo ví, jestli had neodleze někam jinam. Kůlniček a případných skrýší je na zahradě celkem hodně. Nemáte někdo kontakt na nějakého odborníka, kterého bych mohla kontaktovat v případě, že by jsme na hada ještě narazili. Jsme z Přešticka. Děkuji Minea

Bez fotky vám asi nikdo nepomůže.Některé naše užovky obojkové(obecné) jsou opravdu hodně do zelena.Myslím,že se nemusíte obávat.Ten lonský případ byl opravdu o psychicky nemocném člověku.Chov jedovatých hadů je u nás povolen po splnění bezpečnostních opatření.Uzamykatelná terária,zvláštní uzamykatelná místnost atd.Co já znám chovatele "jedáků",tak se jedná o rozumné a zodpovědné jedince.

Děkuji za odpověď, trošku mě uklidnila. Bohužel had zdrhnul dříve než si manžel zapnul kalhoty, natož aby někam běžel pro mobil. Předpisy jsou sice fajn, ale ne všichni je dodržují. Určitě existují černé burzy, kde se dá sehnat kde co a dost možná ještě odlovené z divočiny... Jestli na hada ještě narazíme, zkusíme vyfotit, popř. na něj hodit nějaký kbelík (dnem nahoru),aby jsme mu neublížili... Kdyby k takové situaci došlo, máme volat Zoo Plzeň?, nebo policii? fakt jsem bezradná... Byla bych nejraději, kdyby had z naší zahrady zmizel sám od sebe...