Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Želva ostruhatá

Dobrý den, máme v plánu si koupit suchozemskou želvu ve větší velikosti. Přemýšleli jsme nad ostruhatou, jenže všude čtu, že se nezimuje. Může se v dospělosti zimovat a nebo je to pro ni nebezpečné? Nemáme takové prostory doma, venku bude mít velký výběh. Nebo poraďte po jaké jiné se máme dívat?Prosím poraďte :-)

Píšete, že všude čtete, že se nezimuje a pak se zeptáte zda může zimovat (pro Vás východisko přes zimní období, kdy ji nemůžete mít venku) a zda je to pro ni nebezpečné? Pokud jste o ni něco skutečně četli, proč byste řekl, že se asi nezimuje, hm??
Rád bych choval koalu, všude píšou, že žere jen eukalypty. Můžu si dovolit krmit jen salátem. Můžu jí dávat salát, nebo je to pro ni nebezpečné? Asi tak vyznívá Váš dotaz.

Africká želva = nezimuje.

Pokud chcete zimujici, tak si kupne hermannku.

Koupit si nezimujici druh zelvy a pak ho chtit nutit zimovat, je šílenství, to je jako kdyby nekdo zacal zimovat Vas a ptal se jestli je to pro Vas nebezpečné.

Jak pisi, chcete zimovat, kupte si zimujici druh.
Nebo plyšáka