Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aldabra!!!

Hezký den ??
Mám si jet příští jaro pro tři aldabra želvy.
Shanim chovatele, ktery by ji doma mel a mohl mi poradit s par vecma ohledně ,,baráčku" pro ne ??
Děkuji

Tak, jaký prostor bude potřeba asi tušíte, jinak by bylo dobré, aby teplota podlahy neklesala dlouhodobeji pod cca 24°C, my ji mame pres chladnejsi cast roku moznost temperovat podlahovym topenim, ideálně přes den v prostoru okolo 28-30, lokalne muze byt o neco vic, ale v principu je vhodnejsi mit dostatecne prohraty cely prostor, uv b zdroje, u nás používáme vybojky 300 w osram ultravitalux, melky bazén, rady se naloží do vlažné vody, ideálně s vypustí do odpadu, vodu dost znečišťují, tak to chce třeba dvakrát denně vyměnit nebo dle potřeby. Teplota vody by neměla být taky méně než těch cca 24, ideálně 26°. Možná bych doporučil jakési jesle na seno, aby ho neroztahavaly po celém prostoru a aby do něj nevykonavaly potřebu, což mají občas ve zvyku. Krmení asi znáte, pokud se pouštíte do tohoto druhu, ale jako základ používáme kvalitní seno, ideálně narezane na kratší délku, cca 8-10 cm, snaz se jim polyká, některá dlouhá stébla jdou špatně ukousnout, ve vegetacni sezóně michame s nasekanou lucni směsí nebo dáváme jen čerstvé zelene, ale doporučuji nechat trochu zavadnout, jinak mohou mít trochu potize s kvalitou trusu. Rady chroustaji sepiovku, kterou jim volne pohazime po prostoru. V zimě k senu občas přidáme trochu zeleniny, především čínské zelí. Mají rády roseni vlažnou vodou. Z čerstvých louži na podlaze často pijí. Nic dalšího mě teď honem nenapadá.