Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Repti glo uvb 2.0

Dobrý den,
Mám 2 měsíční agamu vousatou. Zavírá jedno oko a druhé nechá otevřené (střídá levé s pravým). Četla jsem, že je to kvůli žárovce repti glo 10.0. Já mám v teráriu repti glo 2.0 a bojím se, že za to může. Prosím poraďte mi.

Reptiglo UVB 2.0 je pro agamu vousatou nevhodné. Má jen velmi minimální - absolutně nedostatečný podíl UV. Pro agamu vousatou potřebujete z těch aktualních/"nové" značení Reptile UVB150, nebo Reptile UVB200. Zavírání očí nebude kvůli té zářivce.