Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výsledek trusu - paraziti

zdravím chtěl bych poradit...bral jsem 2 agamky-jedna uz mrtva ani ne tyden v moji peci prijela jenom dozit - od jednoho chlapa co se o ne staral jako o boty...dával jsem trus na rozbor zbyle agamy a vysledky jsou : stredne silna invaze - oocysty kokcidii a slaba invaze vajicek roupu..chtel bych se zeptat na vase rady protoze na veterine mi zatim max dali neco na odcerveni snad pro kravy nebo ovce...potrebuju vedet jak stim nalozit a co udelat aby byla okk...diky

Roupy neresit, ty nejsou zadnym vaznym problemem. S kokcidiemi je to horsi, a leci se blbe. Hlavne se jich spatne zbavuje, spory prezijou temer vse a vycistit terarium docista do cista je kolikrat neresitelny problem. Ono specialne lecivo pro plazy - vubec nevim jestli jde sehnat/spis se nic takove nevyrabi. Proto se obvykle pouzivaji aniparazitiky treba pro skot. Kokcidie se resi tusim pripravkem Baycox, ale neberte me za slovo - ja nejsem doktor. Tohle by mel vedet veterinar - odbornik na plazy.

kompletne jsem terra cistil cca tyden zpet komplet sanytol nechal pusobit pak horkou vodou otrel nechal vyvetrat plus vykoupal agamku .....hlavne mam strach kvuli mojeho samce jestli nahodou tohle nechytl spolu byli jenom dvakrat a to venku cca minutu pospolu na posteli jinak jseem je mel celou dobu oddelene protoze jak ctu tak ty kok. jsou svinstvo....to ktera zila sni celou dobu ty kokcidie nemela tak snad je tam nejake procento ze to nebude mit. ale jistotu nemam