Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš královský albín,pitva

Dobrý den ,otci chcípla samice Hroznýše.Před pár měsíci měla mláďata a následně vyhřezlou kloaku,veterinářka jí lečila antibiotiky a vypadalo to ,že je v pořádku.Včera ,ale chcípla.Po pitvě nám veterinářka řekla ,že byla zacpaná kostmi a s tou vyhřezlou kloakou to nemá nic společného.Co mě ,ale zaráží a to je i otázka na vás ,manžel od veterinářky nám tvrdil ,že had když se nažere ,tak ty kosti musí vždycky vyzvracet,že on nekrmil znovu do tý doby dokud je had nevyzvracel.Já měla za to ,že to had stráví a následně vykálí.Děkuji za objasnění ,přeji krásný den.

Samozrejme , že je to blbost.
Had stravi drápy, kosti, kopyta, perie, srsť (s tou maju povečšine problémy menšie druhy ktoré sa živia prevažne inými plazmi- gekony, žaby, hady)
Na vybehnutú kloaku ATB. Na základe čoho?
Asi by som zmenil veterinára.

Ahoj.
Jak píše danio007--- co sežere také vy.....---- pokud zvrací je něco špatně.
Nu asi tak ATB se použijí při totálním zaškrcení nebo zranění atd.( což je většinou po delší době kdy je kloaka venku a to včetně střev ).
Ovšem záleží jak to posoudí VET -- zde je velice důležité odhadnout co třeba udělat ( jo ATB se většinou použije jako první volba jen lokálně !) musí být naprostá sterilita a kloaku + ostatní pokud je také venku vmasírovat s naprostou precizností , pokud se to neudělá a vmasíruje se již infekcí , zánětem napadená část tak je zle.
.
Hlavně zvíře musí potom být v naprostě čistém prostředí a HLAVNĚ 100% DIETA !!!!-- žádný strach on to had dá dost dlouho bez potravy
Pokud byl před problémem nakrmenej může se stát , že mu to vyběhne znova - v tom případě se to vrátí nazpět a --- bud se kloaka přelepí a nebo se tam fíkne steh aby to nevyběhlo . Ták to kratičko také pro ostatní ale pokud si někdo není jist tím vmasírováním nazpět tak hned k někomu kdo to umí a nebo k VET čím déle venku tím hůře.( Jo a při vmasírování nazpět možno použít ---- cukr moučkový udělat kašičku potřít a poté vmasírovat).