Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá - neudrží hlavu ve vzpřímené poloze

Dobrý den ,
potřebuji poradit , ohledně udržení hlavy ve vzpřímené poloze . Začal se chovat , jako by chtěl zimovat , tak jsem jej pomalu chystal na zimování . To trvalo zhruba 9 týdnů . Původní váha před 550 g a po 532 g , délka 51 cm . Po probuzení má stále problém udržet hlavu . Krmím sarančaty , kterým podávám vitamíny a minerály ve žrádlu . Agama dostává hmyz 3x týdně , jehož obaluji v REPTIVITE a NUTRI MIXU . Má samostatně i misku v teráriu s touto kombinací . Dostává i jako pamlsek zophobase vlastního chovu . Pohybuje se normálně a nemá problém s končetinami . UVB je kupovaná nová cca 2 týdny . Stáří agamy je 4,5 roku a mám ho od mimina . Terárium , bylo čištěno před týdnem .

Předem děkuji za každou radu .

Jiří Tkadlec

Uprimne me nic nenapada, s takovym necim jsem se nikdy nesetkal. Jinak se chova normalne, pohybuje se, zere atd., jen nedokaze zvednout hlavu? Chapu to dobre?

Kondice mi prijde OK, terarko - neprijdem i sice zrovna idealni, ale kriticky spatne podminky to taky nebudou. Pokud mate v dosahu nejakeho veterinare - odbornika na plazy, tak zkusit co na to rekne.

Zvedne hlavu , ale postupně mu začne padat dolů . Normálně chytá sarančata po terárku . Co bych měl zlepšit ? Udělat úkryt , nebo nějaké pozadí ? Vím , že ta vrba se tam moc nehodí , protože je hladká , ale po ni vůbec neleze . Počkám na trus , ať se udělá rozbor a zkusím Romana Burského v Hodoníně .