Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama nejí, neroste

Dobrý den,
Mám 5 měsíční agamu vousatou mám ji už 3 měsíce (do teď bylo vše v pořádku) a do teď bylo vše ok, ale asi od minulého týdne přestává být tak aktivní (ráno vyleze z úkrytu nají se zeleniny a za leze zpátky) když ji chci nakrmit cvrčky nechce. Ale když ji vyndám z terárka tak pp pokoji běhá úplně v pořádku. Každý měsíc ji měřím a vážím, ale roste strašně pomalu (např: teď by měla mít 30cm a má 24cm jako 4 měsíční mládě) Podmínky v terárku by měli být v pořádku.

Předem děkuji za odpověďi.

Teploty OK, UV-b ..dejme tomu, terarium - tohle je dle vseho predelavka z akvaria. To je dost nevhodne, hlavne kvuli spatnemu vetrani. A chybi prosvetleni prostoru, cchce to o dost vic svetla. Taky bych schoval ty velke koreny za ktere zaleze a spi. Vseobecne at tam nema takovehle ruzne "ukryty", spis jednoduseji zarizeny, intenzivne prosvetleny prostor. Osobne bych zakryl - znepruhlednil bocni strany. Kondice zvirete jako takova mi prijde OK.

- nepoustet ven z teraria, to plati vseobecne. Lip prosvetlit prostor, treba maximalne silnou linearni zarivkou jaka vejde - pri teto velikosti teraria predpokladam max. 60cm trubici. Nevim jestli se pak rozezere - uvidite. Jen moje domnenka - malo svetla, uz predtim na hrane + jsou ted kratsi dny, min svetla zvenci tak mozna chce zimovat. Coz bych takovemu prckovi "nedovolil". Roste velmi pomalu (24cm mame tak u 7 - tydennich), pokud predtim zrala normalne (krmit denne, tolik kolik jen chce) a stejne neroste, treba to uz ma takhle vrozene = bude proste prcek. Jinak hezke zvire, jen fakt malinkate.