Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama nežere rostlinnou stravu

Dobrý den,
Má zde jistý problém se svou mladou agamou, samičkou. Snažím se ji naučit na zeleninu a bylinky, ale naprosto je odmítá. Párkrát jsem ji zahlédla baštit ledový salát, okurky se ani nedotkla a občas okouše obyčejnou trávu s mlíčím. Četla jsem, že je normální, když některé agamy odmítají rostlinnou stravu, ale jak je známo, právě z ní přijímají tekutiny. Občas se snažím ji rozprašovačem porosit tlamičku, ze které pak slíže kapky vody, ale i to mi přijde dost málo.
Mohl by prosím někdo poradit?
Děkuji.

ze zeleného to chce hlavne nejake ty listy pampelisky - ty uz ted holt nejsou, takze zkousejte treba polnicek - koupite v kazdem super/hypermarketu. Ledovy salat je nic moc, zeleninu jako okurku a pod. bych spis nedaval. A nebojte se ze vam umre zizni, pokud ma dostupne zelene a misku s vodou tak si veme, kdyby chtela. Vody potrebuji fakt malo, bezne staci to co slizne kdyz ji obcas porosite.