Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárium a osvětlení

Dobrý den,
chtěl jsem Vás požádat o radu. Jsem začátečník v teraristice a chystám se pořídit si agamu vousatou.
Jelikož si chci terárko vyrobit sám, potřebuji poradit s osvětlením. Po bádání na netu jsem dospěl ke dvěma variantám.

Varianta 1:
Zářivka Arcadia PRO T5 UVB 12% nebo 14% 39W
K tomu bych nad vyhrevne misto peidal bodovku 40W nebo 60W

Varianta 2:
Výbojka SunLux nebo ReptiEye UV 50W PAR30
K tomu plnospektrální zářivku Narva Bio Vital T8 18W.

Ještě abych upřesnil, tak terárko plánuji vnější rozměry 100x60x60 cm z lamino desek 18 mm. Větrání bude řešeno pod čelním sklem 80x6cm a ve stropni desce 2x otvor 80x8(10)cm. Taky jsem uvažoval, že bych terarium o pár cm prodloužil, aby se tam vešla i delší zářivka, v prvnim případě UVB T5 54W, ve druhém plnospektrální T8 30W.

Jde mi o radu, která z variant by byla vhodnější a zda to terko o těch pár centimetrů prodlužovat, aby bylo dostatek světla a tepla. Chtěl bych mít vše vymyšlené před samotnou výrobou terárka.

Předem díky za rady a odpovědi :-)

Dobrý den, chci se zeptat, čím nahradit tepelný zdroj, když už se nevyrábí klasické žárovky? Nyní mám lineárku, žárovku UVB reptile 200 a pro teplo 60 w obyč žárovku...ale už mi došly a je zákaz prodeje. Rády praskají a dávat 150 za žárovku se mi nechce. Znáte alternativu? Děkuji Radka