Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno agama zvlástní chování

Samice agamy stářím kolem 4let se chová velice divně,v terárku je se samcem a dvěma samicemi,začala nahánět samice a chovala se jako samec,třepala hlavou,poté se zakousla do krku a prostě jako by byla samec,nyní ovšem tohle dělá i na samci,jež je samec potvrzený,dali jsme ji zvlášt a nechápem co ji vede k tomuto chování a zda vůbec může zpět ku nim,koupili jsme ji jako dvouletou,vajíčka nikdy neměla,samec se zpočátku s ní chtěl pařit,ale nechtěla,co radíte,díky

pochopila jsem z odpovědi správně,že je tedy zcela běžné,že samice jež se chce pařit skáče a zakusuje se do krku samicím i samci,má již 3roky a nikdy vajíčka neměla ale samec z druhého terárka se s ní již pařil nejednou a stále nic,ostatní agamky zas vajíčka měly ale vždy plané,samečka jsem kupovala dospělého.,pařit se chce ale nic z toho není

Zdravím, není úplně jasné, jak to myslíte. Došlo ke kopulaci mezi samcem a problémovou samicí (a mezi samcem a ostatními samicemi?) Myslím kopulaci, nikoli pouhé pokusy o ní. Problémová samice tedy zatím nikdy nenakladla žádná vejce, ani u vás, ani u předchozích majitelů? Ostatní samice že vajíčka měly, ale "plané" - to jako neoplozené, a nebo oplozené, které ale nebyly s to dát celou inkubaci?
Je možné, že máte neplodnou samici a k tomu i neplodného samce (je ten už věku pohlavní dospělosti?). Jejich sociální chování v rámci "chovné" skupiny může být pozměněné oproti zdravým jedincům. Agamy ale nechovám, Lucifer vám asi řekne víc.

ke kopulaci nedošlo,jen pokusy že je nahání a zakousává se do krku,ani u bývalého majitele vajíčka neměla,ani zde,sameček jež nám prodali vypadá,že je neplodný což nejspíš byl důvod prodeje,všichni jsou dospělí ve věku 2-4let,což je možné že i starší,prostě jsme naletěli