Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Agama vousatá v novém terárku

Dobrý den,
Dneska mi přišlo nové terárium pro agamu. Je o dost větší než bylo to minulé a zdá se mi, že se v něm bojí. Chápu, že je to pro ni stresující a že si musí zvyknout, ale zvedá ruce (mává). Vím že je to gesto podřízenosti, ale nikdy to nedělala a v terárku není žádná jiná agama. Poradili byste mi co s tím? Mám strach, že si na terárko nezvykne.

Řešení:

Jo, tak to je uz rozumnejsi. Pokud ji mate kratce, tak bych rekl ze vam o jejim veku proste kecali. A teda - pro tyhle drobnejsi je lepsi spis mensi terarko, nez povyrostou. Ted uz bych ji zbytecne nestresovat stehovanim zpatky, tak jen doprat klid v novem. A pokud jde o celosklenene terarium, tak zakryt bocni strany (staci treba zvenci karton), aby mela vetsi pocit bezpeci - nebyla v "otevrenem" prostoru. S vekem - rustem si zvykne a uklidni se - mladata jsou nekdy plache.