Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama chce zimovat

Ahoj, mám skoro roční agamu. V posledním měsíci jsem u ni zaznamenal útlum, spis jenom leží a pospava, moc nezere, iaktivní moc není. Vypadá to jako, když chce zimovat, vždy si najde nejtěsnější a nejtmavší kout v terarku a tam zaleze. Posledních par dni hrabě v pisku, podotýkám ze jde o samce. Jinak by melo být dle veterináře zvire v poradku, za poslední měsíc nam zhubl z 382 na 376g. Co mám dělat aby mě přestal zkoušet zimovat ? Déle svítit? Zvýšit teploty ?

Jinak podmínky v tera: uvb, vyhrev, plnospektralni zářivka. Teplota pod vyhrevem 45, chladný kout 27. Poslední dobou odmítá svaby i cvrcky, vezme si jen superwormy, ale ty se mu snazim nedávat.

Foto nemám, až budu doma vyfotím. UVB jsem měnil minulý týden. Měl jsem půl roku REPTILE UVB 200 25W a nyní jsem vyměnil za REPTI PLANET Repti UVB 15.0 (26W). Jako plnospektrální zářivku mám co si pamatuju od Narva Biovital, watáž si nepamatuji. UVB mám zavěšené tak 12 cm od substrátu.