Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Může užovka obojková jíst ropuchu?

Dobrý den,učím svoje děti vztah k přírodě.Hlavně čeho se není důvod bát a čeho se nesmí dotknout.Naučili se chytat ještěrky a v hmyzu,obojživelnících a plazech se orientují brilantně,vědí,že se nesmí pokusit chytat hada,pokud mu nevidí hlavu a nejsou si jistí co to je.Jsem si jistý,že jako velcí nebudou hystericky ubíjet každé zvíře,které je překvapí.
Občas jsme nakrmili užovky podplamaté rybičkami s čeřenu a pak je pustili tam,kde jsme je potkali.
pokud by jsme se setkali s užovkou podplamatou nebo obojkovou v dospělém věku,rádi bychom věděli,zda jí ropuchu obecnou,kterými jsme obklopeni.nerad bych ji krmil skokanem hnědým nebo zeleným,které považuji za vzácné.děkuji za radu.
P.S.v chorvatsku jsme opakovaně měli kontakt s hadem světlé barvy jež byl určitě přes 2metry dlouhý.je však velice rychlí a neměl jsem zatím příležitost ho vyfotografovat.nebylo to ve vodě ale v její blízkosti.nedovedu si představit čím se asi živý v pokud jsme ho viděli v horách.lokalita je ostrov Krk.děkuji

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ja len dodám k tomu chorvtsku. Na krku had nad 2metry jedine Elaphe quatuorlineata. Tá ale večšinou… poslední
danio007 03.05.2020 23:46
danio007

Ja len dodám k tomu chorvtsku.
Na krku had nad 2metry jedine Elaphe quatuorlineata. Tá ale večšinou nieje ani nejak extra rýchla, a ani moc svetlá. Skôr máte len "velké oči" a bude sa jednať o neajkú večšiu samicu Hierophis gemonensis.
A potrava? Zrovna v Chorvátsku má toho na žranie mraky. Od niekolkých druhov jašteriek, cez myši, hraboše, vtáky, plchy, az po vid. video...
Zrovna ja z potravinovým reťazcom nemám problém, ale vidieť toto, tak je had hladný :-D
https://www.youtube.com/watch?v=7enClOK0AgE

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru