Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paludárium

Dobrý večer. Rád bych si založil Paludárium. Jen nemám zkušenosti a tak bych byl rád za každou radu.
Kde sehnat stavební materiály a rostliny ( pokud možno i druhy ).
Lze použít i mech ,který se nasbírá venku ? Děkuji.

Žadatel (domnívám se) myslel, zda-li nutno kupovat nějaký balený, sušený (popř. živý čertsvý), filtrovaný čištěný mech z obchodů, nebo stačí, co si člověk narve v přírodě venku? V tom případě odpověď jednoznačná - ano, jde v pohodě i z venku, člověk si při tom musí hlídat trochu ale např. znečištění nebo případné breberky v tom zalezlé. Jak říká Lucifer, navíc tyto mechy nepatří tak úplně k běžným sortimentům obchodů...ale např. na ifauně někdo inzeruje třebas rašeliník... K druhům mechů - záleží do jakých podmínek, k jakému zvířeti, jakým způsobem...osobně mám jen krátkou zkušenost s ocasatými obojživelníky, kde jsem ze živého měříku, trávníku Schreberova, rokytníku skvělého a rokytu cypřišovitého po pár týdnech přešel na "umrtvený" rašeliník (Sphagnum), jako podklad pro terestrickou fázi...jinak jsem dále četl např. o využití bělomechu sivého...a mimo mechy je samozřejmě použitelné široké spektrum klasických makrofyt, ať už přímo vodních, či terestrických, vhodných do vlhkého prostředí...
Jinak samozřejmě pojem paludárium je strašně široký, může zahrnovat cokoliv od velikosti kyblíčku pro párek malých čolků, po nádrže o mnoha kubících na chov skupiny mořských krokodýlů...