Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svlékání

Dobrý den, mám dotaz chovám užovku přesný název Pantherophis guttatus zbarvení bloodred. Stáří cca 3 roky. Vlastním cca 4 měsíce. První svlékání kůže u mě doma bylo v pohodě, byla sice trochu potrhaná ale svlékl ji celou. Svlečení proběhlo 4.litopadu a teď stále nic. Had normálně jí a vypadá že je v pohodě. Chci se zeptat opravdu se musí svlékat každý cca měsíc? Děkuji za odpověď David
Hasak99@seznam.cz

Nechovam hady, nemam moc co v tomhle radit - ale vseobecne, svleky nemaji kalendar. Pokud se zvire chova normalne, kondice je OK, tak nejspis neni co resit. Vic poradi nekdo od hadu, ale pokud mate pro zvire spravne podminky, tak si imho delate zbytecne starosti.