Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlnožil x Vodnář ?

Dobrý den, při dovolené na Bali jsem přistihla na pláži dceru jak se snaží zachraňovat hada na pláži a chtěla ho odnést zpět do vody. Naštěstí jsem ji zarazila. Na internetu mi ke stejným fotografiím vyskakují dvě jména takových hadů. Jedno je Vlnožil a druhé Vodnář. Jedná se tedy o stejný druh? Jsem naprostý amatér a tak se omlouvám, pokud se ptám hloupě, ale zajímalo by nás s jakým hadem jsme se potkali. Byl nádherný. :-) Přikládám foto a video a děkuji za rady. Klára

Také si myslím, že Vlnožil, ale na netu jsme našli stejné fotky použité k oběma, což je matoucí a nepodařilo se mi dohledat rozdílné znaky, krom toho že vlnožil klade vejce na suchu a vodnář rodí živá mláďata ve vodě. Přesto díky za názor a pěkný den!