Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá - drápky

Dobrý den, samice agamy bude brzo snášet, už 2 týdny hrabe, ale přišla o drápky, prsty se snaží udržovat ve vzduchu, jde vidět, že ji ty prsty bolí.

Nevíte někdo, co by pomohlo pomoct?

Rady ohledně veterinářů, nemusíte psát, ty beru jako samozřejmost.

Co to způsobuje? Jak jí můžu pomoct?

Děkuji.

Zpusobuje to, ze uz 2 tydny hrabe. Nektere samice jsou takove trdla, a nevysvetlite jim to - ubrousi si drapky uplne az "k masu". Pomoct moc nejde, snad jen at maji kde hrabat - je spatne kdyz hrabou nekam do zdi, do podlahy. Taky aby ten material byl vhodny - klasika vlhky pisek, poradne velka hromada. Pripadne v smesi s raselinou, bude to "meksi" - kyprejsi. Po snusce ji drapky zase dorostou.

nejlepší je udělat kladiště do plastového boxu, letos tak dělám všechny snůšky a super, samice začne hrabat, dám box s vlhkým pískem, v boxu se i lépe drží vlhkost, naklade, box vyndám a tera je jak předtím , nehrozí rozbití pozadí, agama si neobrousí drápy