Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Psí granule jako zpestření jídelníčku

Zdravím, přidávám občas myším, mastomysim a potkanům, ale také křečkům a džungarům jako zpestření jídelníčku psí granule. Většinou koupím ty nejlevnější v supermarketech. Dělám to z důvodu vyššího zastoupení proteinů.
Nedávno mi však kolega řekl, že někde četl, že to není vhodné... proč to neví a zdroj odkud čerpal tuto informaci si již také nepamatuje.
Nevíte o tom něco více? Krmíte také takto?

Hezký večer, běžně sem přikrmoval chovné myši i potkany (ať jako mazly nebo na krmení) kvalitními psími granulemi. U myší to byla i nutnost - pokud tenhle přídavek nedostávaly, běžně si žraly holata. Kdysi mi někdo pravil, že tohle mají ve zvyku hlavně černé myši (údajně agresivnější), ale mě to dělaly klasické laborky, stejně jako saténi a další. Podotýkám, že stravu měly pestrou. Vzhledem k tomu, že to byly vždy lepší značky, nikdy jsem neřešil nějakou vhodnost či nevhodnost. Specielně pro hlodavce jsem je ostatně nekupoval - hrábl jsem vždy psovi do pytle granulí a pár granulek při krmení pohodil i hlodavcům.