Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pagekon řasnatý: věk

Zdravím,

mám nově pagekonka řasnatého. Terarium ma pripravene a vse by mělo být jak má.

Vím, že je jeste brzo a prcek si zvyká, ale desi me, ze co jsem ho dala do teraria, tak se moc nehybe. Je skoro porad na stejnem miste.

Taky mi moc nezere, co jsme ho ale dnes pravazeli z Prahy domu, tak se nam do krabicky vykadil, takze predtim neco snist musel. Vim, ze je to mozna i hloupy dotaz, ale nemuze mu nic byt? Co jsem se na nej pokusila sahnout, tak hned utikal pryc, tak aby se me porad nebal, rada bych ho zvazila :(

Pán mi ani neřekl, kolik mu je.. měl na krabičce 1,0, ale je to jeste celkem prcek…

Moc děkuju predem za odpovedi! :)

Pokud je to prcek, bude mu radove nekolik mesicu - vic tezko soudit. Hlavne na nej nesahejte, neberte do ruky, a doprejte maximalni klid - vazit ho nemusite. Neni to kontaktni zvire, na mazleni je pes nebo jiny savec. Nechte mu v terarku nejake krmeni, i malou misticku s ovocnou presnidavkou treba, a neruste ho. Pres den bude na jednom miste - to je normalni, je to nocni druh, aktivni za soumraku - usvitu. Je dobre, aby mel v terariu i nejaky ukryt, kam se muze pres den schovat. Terarium by melo byt takovy "kousek lesa" - s vetvemi atd.

Moc děkuju! Samozřejme na nej nesaham, jen kdyz jsem ho potrebovala dostat do krabicky na prepravu, jinak ne :)

Jen jsem se bála, zda by to nemohlo něco být. Dnes mu zkusim dat vecer nejake cvrcky a presnidavku a uvidime:)
Jeste bych se chtela zeptat. Mam pro nej vápnik a potom vapnik s vitaminy (multivitamin). Vim, ze bych ty vitaminy mela davat tak 1x za tyden/2 tydny a vapnik kazde krmeni. Nevim ale, kolik mu dát do te presnidavky, to jsem se nikde nedocetla.

Jinak je dneska cely den nahore na vetvych a vypada tam spokojene. Jinak ma i kus kokosu na ukryt a jinak vetve a umělé listy, ty se mu ocividne libi.

Ukryt jsem myslel treba nejakou trubku nahoru ve vetvich, kus duteho bambusu, a pod. ;-)

Ad vitaminy - mineraly, to jsem nikdy nekomplikoval. Vemu spetku (kavovou lzickou obracene - "ruckou"), zamicham do presnidavky. Mladeti muzete davat casteji, dospelym davam jednou za tyden az dva.