Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousaté se schovává

Dobrý den,
naše půlroční agama se začala hrabat hodně v písku a pak schovávat do tmavého chladnějšího rohu terária, kde spí, skoro vůbec nevylézá pod tepelný zdroj.
Našla jsem někde informace, že chce možná zimovat, na to je ale příliš madá (a malá).
Pokud ji pod zdroj dám sama (to je fakt hodně studená), vydrží tam cca tři hodiny a zase se schová.
Zeleninu přestala žrát skoro úplně (vezme si pampelišku tak obden trošku), cvrčků žere asi o polovinu míň než dřív. Teď měří trochu přes 30 cm (i s ocasem) a váží cca 130 g.
Řekla bych, že je i hodně bojácná, ta jestli to není třeba i strachem...

Chtěla jsem poprosit o radu jestli ji mám dávat pod světlo a vůbec do toho zasahovat, nebo ji mám nechat v tom jejím režimu (popravdě mám o ni trochu strach), dávat jí normálně žrát a počkat až ji to přejde.

Díky moc za radu.

Na zimování je ještě malá, takže krmte dál - že toho žere míň nevadí, kolem toho půl roku už ten apetit bývá o trochu menší. Zaměřil bych se na správné osvětlení a teplotu. (můžete popsat podmínky, jak a čím svítíte, vytápíte)