Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pagekon řasnatý: strach

Dobrý den,

mám doma týden pagekona řasnatého, řádově několik měsíců, je ještě malý.

Už mi začal jíst, cvrčky večer sní a kaše a přesnídavky mu také chutnají. Na začátku mi nechtěl ani jíst.

Chtěla bych se jen zeptat, zda bude možné ho naučit, aby se mě tolik nebál. Teď na něj nesahám, vím, že si ještě zvyká. Také vim, ze to neni zvíře na ochočení, ale na tu základní manipulaci s ním by se mi hodilo, kdyby hned neutíkal.

V terárium má dostatek rostlin na úkryt a také dostatek větví, vypadá tam velmi spokojeně. Vždy přes den spí na svém místě.

Nějaké rady prosím? Moc děkuji předem za odpověď :)

Hlavne si uvedomit, ze to fakt neni zvire na jakekoliv "mazleni" a brani do ruky/mimo terarium. Mladata jsou vseobecne plache, s rustem a vekem se ale uklidni (treba za pul roku). Pak se s nimi da manipulovat aniz by se plasili. Ale je to treba v rovine, ze jednou za cas ho musim sundat ze skla a prelozit na bambus - vetev, kdyz chci ty skla ocistit.