Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán zelený mládě Fleky na kůži

Zdravím
Je to 18 dní co mám doma mládě leguána zeleného, měl by být skoro 4 měsíce starý.
Zatím se hodně bál a tak skoro ani nejedl .. to se v posledních 3 dnech trochu zlepšilo .. ale trápí mě fleky které má na těle jsou jakoby do hněda trochu až do černa a přídě mi že se postupně zhoršují.. mám strach jestli by nemohlo jít o parazity ? a včera se mu objevil velký flek na zádech který má úplně jiný odstín než zbytek těla a je takový hodně do modra- když jsem se ho snažil chytit abych se nato podíval tak leguán celý zčernal nejspíš ze stresu a v tu chvíli byl ten flek větší a jakoby do běla..
nemá s tím někdo zkušenosti prosím??
Předem děkuji za odpověď ))

Mě se to rovněž zdá nejblíže podobné spálenině. Leguán se nemusí zářiče vůbec dotýkat, stačí, když je tepelný paprsek v určitém bodě příliš silný. Zkuste přiložit na podložku pod světlo v moment, kdy je nejvíce rozpálené, ruku. Pokud vás zezhora opravdu nepříjemně pálí, či dokonce se koncentruje na určitý flíček, bude to nejspíše ono.
Ke zbarvení zadních nohou a ocasu, krom toho, že je na nich oproti tělu nejspíš ještě starší nesvlečená pokožka, tam nic jednoznačně patologického nevidím.
Ale podotýkám - pouze můj názor ohledně fotografií, veterinář nejsem a konkrétně leguány nechovám.