Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá - osvětlení, větrání, vitamíny

Zařizuju pro sestřenku terárium pro agamu a věci s tím spojené. ( jestli tady ty otázky byly už odpovězeny tak se omlouvám )
Terárium - 100d 50v 50š

Bude tohle osvětlení stačit ?
UV-A: https://www.lightpark.cz/osram-zariv-linear-lumilux-de-luxe-l18w-965-g13-biolux/
UV-B: https://osvetleni-do-terarii.heureka.cz/sunlux-uvb-15_0-25w-kompaktni-zarovka/
nebo levnější varianta https://www.superzoo.cz/repti-planet-zarovka-repti-uvb-15-0-26w/ je v nich rozdíl ?
teplo: 40W bodovka

Je to skleněné terárium. Větrání je z vrchu. 1/4 ( To asi stačit nebude což ? )
Mám v plánu tam dyžtak vyvrtat 10 dir o průměru 0,8cm na přední stranu.
Sklenář mě řekl že jedna díra bude stát 40 KC. Proto ten omezený počet. Bude větrání dostatečné ?
jedna díra o průměru 3cm tam už je - na zadní stěně v pozadí.

Jaké vitamíny používáte pro agamu na obalení cvrčků ?
Mám v plánu koupit cvrčky na 1-2 měsíce - dáváte i cvrčkům vitamíny ?

Terárium bude sloužit i jako dekorace a ten červený písek mě tam sedí k pozadí. Doufám že od Robinmaus za ty prachy ten písek bude opravdu písek :D

Tady foto terária. Ještě nedokončeno. Bude tam úprava osvětlení a zbytek nedodělanych věci. Vidíš tam nějaký hlavní nedostatek ?

Jak krmit mláďata ? Moje představa: důležitý aby tam mladé agamy měla vždy co jíst. Takže nonstop cvrčci + miska se zelnou části.
Na pestrost dávat i larvy potemníků a 1x týdne ovoce
Cvcrci obalovat v plastinu.
Takhle ok ?
Šváby u nás ve zverimexu nemají a chlap co mě prodává agamu mě tvrdí že mám krmit jen šváby. B. Dubia.

Nonstop krmeni urcite ne, co se hmyzu tyce. Krmit denne dokud rychle rostou = cca. do 6-7 mesicu, jednou denne tolik kolik sezerou. Pak uz postupne prejit na krmeni obden. Neomezovat "zelene", to by meli mit dostupne porad. Zophobasy jako hlavni zivocisna slozka nejsou moc vhodni, prilis moc tuku a spatne stravitelna "slupka", muzete je davat doplnkove, jako pochoutku. Moucni cervi jsou jeste nevhodnejsi - velmi spatne stravitelni.

- v terariu nevidim zadny vyhrev, a ten uv kompakt je myslim prilis na strane.