Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama

Dobrý den, dovezli jsme si Agamu vousatou, máme jí druhý den a nechci jíst. Koupili jsme cvrčky, zkoušeli červy a ovoce. Věk je kolem 7 měsíců. Je to stresem z nového prostředí ? Popřípadě prosím o rady, jak docílit toho, aby něco sežral, děkuju. 😊

Dulezite je hlavne agame doprat klid - nestresovat ji, nebrat do ruky, nebrat mimo terarium, dodrzet spravne podminky. Hlavne spravnou teplotu a intenzivni osvetleni. Nezapominat ze je kalendarne zima, a agamy maji tendenci v tomto obdobi zimovat. Coz u sedmimesicniho mladete neni uplne nejvhodnejsi, takze spis to projit s teplotou a svicenim jako obvykle, a smirit se s tim ze si jen sem-tam neco zobne, treba jednou za par dni. Pokud nebude hubnout, vcelku se nic nedeje.