Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama a ucpané nozdry

Zdravím,
mám dojem že můj agamák má ucpaný nosní dírky. S otevřenou pusou dýchá sice jen pod výhřevnou žárovkou což je asi normální že? Ale viděla jsem pár videí jak jim to odstraňují a trochu mě to znejistilo jestli je má teda správně uvolnĕné. Mám ho v terárku měsíc, svlékl se před 14 dny. Nic jsem mu z nosu netahala, svlékl se krásně sám. Ani mu z nosu nic netrčí, žere normálně, je i aktivní, přesto mě to zarazilo. Nejde mi nahrát fotka že je soubor moc velký. Díky za názor

Vypada vcelku OK, problem tam nevidim. Pokud sedi pod zarovkou s otevrenou tlamou, je to celkem v poradku - to delavaji bezne. Jestli ma v nose starou kuzi takhle poznat neni - uvidite. Nekdy se ji nezbavi spolu se svlekem hlavy, ale az po nejake dobe - normalne si s tim poradi sami, nekdy jim trci kousek kuze s kterym muzete pomoct. Ale normalne fakt neni potreba cokoliv resit, v prirode jim s tim taky nikdo nepomaha.

Děkuji moc za klid. Taky jsem si říkala že bude v pohodě, když nevykazuje žádné jiné znaky. Trošku mě včera zarazilo že se začal zase svlékat,trochu pod krkem, což mi po 2,5 týdnu od minulého přijde nějaké rychlé na to že mu je půl roku, ale žere vcelku dost tak možná to bude tím. Asi mu trošku uberu nebo jaká je norma? Krmim každý den střední-velký cvrčky 8ks + šváby 2-4cm 4ks a jelikož ráno odcházím z bytu brzo tak ji najednou odpoledne. O víkendu mu ro rozděluju. Zelený papá, hlavně polníček, bazalku, rukolu občas. Teď už i sem tam najdu jitrocelove listy nebo pampelišky. Zelený dostává ráno a jí to přes den když tam nejsem.

Dokud roste, tak bych krmeni neomezoval - at zere kolik chce, klidne denne. Cca. ten pulrok zacina byt zlomove obdobi, ale muze to byt ruzne. Proste kdyz uz prestane rust, a misto toho uz jen tloustne tak je cas prejit na krmeni hmyzem obden, v dospelosti (od roku, roku a pul) klidne staci jednou za 3 dni. Ad. svlekani - kdyz rostou, tak se jim proste svlika porad neco, to je normalni. :-)

Ještě se zeptám na úplně jiné téma a tou je vlhkost. Kolik je tak ideálně? Některé stránky říkají 30, jiné že 60% je v pohodě, tak jsem z toho lehce zmatená, co je dobře. Přijde mi že mi vlhkoměr ukazuje 35-40%, terárko mám z osb, větrání nahoře, pod dvířkami i u jedné stránky dvířek.Velikost 80x50x50. Přijde mi že cirkulace vzduchu by tam měla být, ale 30% mi přijde tragicky málo. Přitom agama je živá, nepospává. Tak jestli ten vlhkoměr není nějakej rozbitej, přitom je týden novej :-D

On vůbec není zvyklej na vodu, sice zelený baští, ale obecně vody se vyhývá velkým obloukem a nikdy jsem ho neviděla samotnou vodu pít ikdyž k ní měl přístup, takže misku tam dát můžu, ale jen pro pocit :-D Bydlím teď měsíc v novém a obecně tu bojuju se suchým vzduchem, snad se to přes léto zlepší až přestanu topit, ale to je zas sluníčko :-D