Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Andulka nádor,jak a čím utlumit bolest???

Zdravím zkusím to tady i když je to jinej obor ptáci, vyčetl jsem zde podle jedný stránky že starší andulka má asi nádor (sameček) u kloaky asi nevyznám se v tom.Andulka jakoby sténá (jako když jí třeba držíte v ruce).Je mě jasné že to je konečná,otázka je něco na utišení bolesti popřípadě kdyby se to razantně zhoršilo jak to ukončit aby se netrápila.Ohledně něco na bolest to může bejt stejný jako u ze probíraných plazů atd.

Ono to konecna je, pokud je to uz takhle spatne, tak vzit na veterinu, utraceni - "uspani" injekci je dle mne nejrozumnejsi - nejmilosrdnejsi reseni.

- nam pred lety umrela na nador u kloaky korela, nastesti to u ni nemelo nejake bolestive projevy - nebo teda, az do konce nedavala nijak najevo ze by trpela. Doopatroval jsem ji az do konce, dodychala mi v rukach. Pokud by mela trpet, nevahal bych resit viz vyse.