Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekoncik nocny

Ahojte.tak bohuzial naseho geka sa nepodarilo zachranit..krmili sme ho priamo do papulky aj vodu a tak ale bohuzial to vzdal..uz mam len otazku ak to bola cryptosporidia , tak mi tu pisal Lucifer,ze nieje lahke terarium od toho vycistit.co to znamena?nestaci ak vsetko napriklad vyumyvam a dam novy piesok?treba este nieco?
A ako zistim ,ze mal prave takuto chorobu?

To me mrzi, ale bohuzel - dle toho co jste minule posilali jsem to cekal. :-(

Zjistit pricinu by slo asi jedine pitvou a rozborem. Vyčistit prostor - to je celkem problém. Pokud se nepletu, tak oocysty cryptosporidii jsou velmi odolne, preziji napriklad i omyti povrchu savem a pod. Napada me jedine vyhrat cely prostor na vysokou teplotu, mysleno na 60 a vic °C, aspon na nekolik hodin. Nevim jestli takove neco pripada v uvahu. Pripadne povrch vzit opakovane fenem na plny vykon (nebo horkovzdusnou pistoli) na teplotu, jakou to snese aniz by jste povrch poskodili. Nevim jestli mate terarium z OBS - lamina, nebo sklenene. Pokud sklenene, tak bych osobne komplet vybaveni proste vyhodil, vycistil jen samotne sklo - to uz takovy problem neni - a zaridil znova.