Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krmná dávka pro agamu vousatou

dobrý den, pořídili jsme si mladou agamu vousatou. Jaká je správná krmná dávka - kolik cvrčků by měla denně dostat? Od paní jsme dostali instrukce, že maximálně 10 cvrčků denně a k tomu zelené nebo mrkev nebo nějaké ovoce (jako jablko, meloun, borůvky, atd.) Upřímně, agamák nemá problém těch 10cvrčků slupnout, ale není to zbytečně moc? Známí, kteří mají doma asi 2letého samce ho krmí 10ti sarančaty týdně. Nerada bych, aby jsme ho zbytečně překrmovali. moc děkuji za odpovědi.

Mládě dokud roste můžete klidně krmit kolik jen chce. Až někde kolem 6-9 měsíců, kdy pomalu přestává růst, tak to chce postupně omezit. A to tak, aby prostě zbytečně netloustla - držela si rozumnou kondici. V dospělosti (12-18 měsíců+) stačí krmit hmyzem klidně jen 2x týdně, zelené denně neomezeně.