Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Agama vousatá umírá

Dobrý den,

máme Agamu vousatou, letos 10 let. Od roku 2019 má diagnostikovanou DNU, na kterou bere prášky a díky tomu se její stav hodně zlepšil, začala i žrát zeleninu. Chodíme s ní ke specializovanému MVDr na plazy. Ale poslední týdny se přestávala hýbat, jíst, což v zimě dělala pravidelně, že měla sníženou aktivitu, i když teplotu má 29 stupnu a pod výhřevným světlem 38. Teď ale přestala reagovat i na sarančata, na prohlídce včera nám dali kašičku na rozkrmování, vitamin b a zvýšit vápník. Ale dneska ráno už vypadala jako mrtvá, nehýbe se vůbec, má protočené a přivřené oči, nereaguje už ani na štípání, trochu mě překvapuje, že je krásně zbarvená, žádné zčernání. Myslím ale, že už přichází konec. Řešíme otázku, jestli ji takhle nechávat a uvidíme, co přijde nebo ji vzít uspat. Nechci, aby trpěla. Zkouším se od rána dovolat na kliniku, bohužel mi to neberou.

Vidím že "vyřešeno" takže asi konec... Pokud nějak viditelně netrpěla = ani nečernala na krku atd., tak stejně asi bylo nejlepší nechat prostě v klidu odejít. 10 let úplně špatný věk není, můžou se dožít i o pár víc, ale průměr je spíš kolem těch deseti.