Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přidání nové samičky do skupiny

Mám v teráriu samečka a dvě samičky gekončíků nočních. Dříve to byl zhruba pět let jen pár a když jsem přidával druhou samičku, byl to velký problém. Původní samička jí dávala znát, že jí tam nechce a útočila ve dne v noci. Musel jsem jí na nějaký čas dát do záložního terária kde jí nejspíš ze smutku velmi poklesla aktivita, nechtěla moc přijímat potravu a začala hubnout. Pak jsem jí vrátil a jakž takž se zkamarádili a vycházejí spolu už tři roky. Teď jsem se rozhodl pořídit nové terárium a napadlo mě, že bych přidal ještě jednu samičku. Myslím si, že když se potkají v novém teráriu, kde jsou všichni prvně a nikdo z nich tam ještě není doma mohlo by to mít lepší průběh. Otázka teda zní, mám pravdu nebo to takhke nefunguje? Pokud by to nevyšlo, těžko bych to nějak řešil. Díky za každou radu.

Pokud to bude pro všechny nové (a dostatečně velké) prostředí, bude to myslím v pořádku. Hlavně ať je tam dostatek úkrytů, ideálně +1 než počet gekončíků. Ale to soužití nemusí být někdy jednoduché, klidně i po delší době (v řádu let) může dojít k agresi a napadání.