Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Neznámá nemoc agamy vousaté

Dobrý den, mám doma jednu mladou samičku (cca 5-6 měsíců), která je posledních pár dních velmi apatická, většinou je na výhřevu celý den a má tak ze čtvrtiny otevřené oči, nechce jíst a ani nic dělat, má nevyloučený trus uvnitř kloaky, z toho jsem tedy usoudil, že má agama zácpu, takže jsem ji koupal 2x denně ve vlažné vodě a včera ji dal 2 kapky olivového oleje jak radil internet, nic nepomohlo a agama ne a ne a ne vyloučit trus. Agama aji zapáchá zblízka. Na výhřevu má teplotu cca 44 stupňů, okolo něj cca 33 a na kraji okolo 27-28. Potravu dostává pravidelně a měním cvrčky někdy s rostlinnou stravou. Někdy dostane krmivo posypané práškem s vitamíny (není ho moc, jen jako takový dodatek). Měl bych s ní navštívit veterináře? Popř. co dělám špatně s léčbou/chovem?

Dobrý den, samička bohužel uhynula 2 dny po napsání předchozí zprávy, den po tom, co jsem zde ten dotaz položil jsem přeci jen navštívil veterináře, který potvrdil, že se jednalo o zácpu - agama očividně sežrala písek. Bylo ale už pozdě, sice jí byl všechen trus z těla odstraněn veterinářem, ale když se nezareaguje dostatečně rychle, agama zemře a už se nedá nic dělat - něco se jí v tom žaludku nějak poškodí, teď jsem zapomněl jak se to jmenuje.