Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá nežere

Dobrý den agama vousatá jsou jí 3 měsíce .
Nechce jíst už dva týdny nepije a nežere živou ani rostlinnou potravu .
Snažila jsem ji donutit aby jedla ale ona zavřela oči.
Už ani nebeha po teráriu a vždycky lezla po rostlinach po Aloe Vera atd. .Teď už jsi ani nestoupne jen leží na čumáku a má zavřené oči a vůbec se nehýbe dáte mi prosím nějaké rady ?

Já už na tohle ani nechci odpovídat, ale nikdo jiný to neudělá...

Pokud tříměsíční mládě 2 týdny nežere, je apatické, tak je už víceméně mrtvé. Můžete jen zpytovat svědomí jestli jste udělali něco zásadně špatně, nebo to byla špatná koupě nějakého nemocného zvířete.

Agamy vousaté jsou celkem odolný druh, snesou hodně, ale ten nutný základ = správná teplota, výhřevné místo, hodně světla, zdroj UV-B potřebují. A u mláďat ještě klid - nestresovat braním do ruky, jakoukoliv manipulací atd. Na dospělci jde štípat dříví, ale mláďata můžou být dost plaché. Pokud máte podmínky v teráriu správné a stejně dopadla takhle, tak jí nebylo dáno přežít. Pokud podmínky správné nejsou (teplota 28-30°C, hodně světla), tak je napravit a doufat. Všeho hodně škodí, třeba i příliš vysoká teplota. Ale pokud to už jen leží se zavřenýma očima, tak je nejspíš na cokoliv pozdě.