Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jestli je Užovka Červená obézní

Dobrý den chtěl bych se zeptat mám roční užovku a zajímá mě jestli je obézní terarko má 100×40×40 a krmena je po 7-8 dnech 1 menší skakavkou tak nevím jestli to není moc často prodávající tvrdil že to tak dělal a jestli je to samice nebo samec též říkal samice děkuji viz foto za odpověď

Dobrý den, užovka určitě nebude roční (to by měla cca 60cm) a nebyla silná jako prst. Zvíře vypadá tučné a u první fotky mi přijde, že u kloaky to má ještě víc rozšířené (možná jen můj dojem). Krmení 1x za týden menší skákavkou takhle zvíře rozhodně nevyžere a adulti se běžně krmí s odstupem týdne deseti dní jednou dvěma dospělými myšmi a to bez toho, že by zvířata enormně tloustla. Takže jestli dobře chápu, získali jste ji už takovou od původního majitele. Užovce nasadit dietu, určitě by nebylo od věci ji zazimovat.