Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Seznámení s aktuálním stavem dění kolem POZITIVNÍCH SEZNAMŮ

Přednáška na téma "Seznámení s aktuálním stavem dění kolem 🛑 POZITIVNÍCH SEZNAMŮ", která se uskuteční 13. ledna 2024 v ⏰ 11:00 na výstavě ŽIVÁ EXOTIKA - sál "Z". Přednášející 👤 RNDr. Petr Roth, CSc., konzultant Teraristické společnosti Praha, vám poskytne informace o pozitivních seznamech, jejich dopadech na chovatele a možnostech, jak se zapojit do boje proti nim.

Obsah přednášky:
✅ Co je to POZITIVNÍ SEZNAM ?
✅ Co hrozí chovatelům
✅ Argumenty pro a proti zavedení POZITIVNÍCH SEZNAMŮ
✅ Aktuální stav
✅ Co může udělat každý chovatel
✅ Diskuze

Více informací: https://www.facebook.com/events/334970079433572

Přednáška je ZDARMA pro všechny účastníky veletrhu ŽIVÁ EXOTIKA, kteří zakoupili vstupenku na tento termín.

Bližší informace na našich oficiálních stránkách www.zivaexotika.cz
Staňte se našim fanouškem na Facebooku www.facebook.com/zivaexotika
Online vstupenka https://tickets.zivaexotika.cz

Adresa: Top Hotel Praha – Blažimská 1781/4, Praha 4

PODPOŘTE BOJ PROTI POZITIVNÍM SEZNAMŮM!
Vážené kolegyně, vážení kolegové, milí chovatelé,

obracíme se na vás s žádostí o podporu našeho úsilí proti zavedení takzvaných pozitivních seznamů, které by mohly ohrozit chovatelství v celé Evropské unii.

Teraristická společnost Praha (TSP) se začátkem roku spojila s internetovým zpravodajem Ararauna, organizacemi chovatelů exotického ptactva, Českým svazem chovatelů a organizátory chovatelských burz. Naším cílem je odmítnutí pozitivních seznamů jak v České republice, tak v dalších zemích EU. Intenzivně sledujeme vývoj u Evropské komise a informujeme veřejnost. V rámci Českého svazu chovatelů jsme zahájili podpisovou akci "Stop Pozitivním seznamům", která získala významnou podporu.

Naše dobrovolnická práce vyžaduje správné kontakty, znalost fungování EU a příslušných zákonů. Proto spolupracujeme s odbornými konzultanty, kteří nás zastupují a připravují materiály. Financování těchto služeb od února 2023 zajišťovala TSP. Avšak kvůli omezeným finančním možnostem se již v roce 2024 nemůžeme ujmout dalších plateb.

Proto žádáme všechny chovatele – teraristy, akvaristy, chovatele ptactva i savců – o finanční podporu. Apelujeme zejména na poloprofesionální a profesionální chovatele a obchodníky v oblasti chovatelství, pro které by zavedení pozitivních seznamů znamenalo ztrátu koníčku i živobytí. Bez pomoci profesionálních expertů by naše úsilí mělo malou šanci na úspěch.

TSP proto otevírá speciální účet "Stop Pozitivním seznamům". Finanční prostředky budou využity výhradně na podporu boje proti Pozitivním seznamům a budou pravidelně vykazovány veřejnosti. Příspěvky můžete zasílat na účet č. 333848237/0300, velikost daru záleží na vašich možnostech. Každému, kdo přispěje více než tisíc korun ročně, vystavíme potvrzení o daru pro daňové účely.

Předmět Autor Datum
Nenašly se žádné odpovědi.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru