Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kŕmne Cvrčky - ako zabezpečiť aby prežili?

Ahojte,

mám tu týždeň kŕmne cvrčky a už nejaká časť podochla (po týždni). Síce nemal som vhodné miesto na ich uchovanie a zostali zavreté v relatívne malej ale vysokej dóze. Strčil som im tam skrčený papier a obal od vajíčok. Natrhal a nachádzal kus obyčajnej trávy. Na spodku mali jemný piesok, ktorý ale zvlhol (zrejme kvôli uzavretosti).

Viete mi poradiť pre malé až stredne veľké chovné cvrčky (5-10mm) ako pre nich pripraviť ideálne miesto na uchovanie? Rozmýšľam že kúpim nejakú nádobu a z vrchu dám látku alebo sieťku proti hmyzu, čo by umožnilo aj vetranie a zároveň by neušli. A inak aké rozmery nádoby by mali byť?

Ďakujem za rady a typy.

Řešení:

Chce to dobre vetrany spis vetsi box - nejaka dratena sitka pokud mozno pres cim vetsi cast vika. Dovnitr plata od vajicek, aby meli dostatek plochy, krmeni - piskoty, srot, strouhanku atd. + nejake psi nebo kocici granule. Jak zdroj vody treba nakrajena mrkev, nebo natrhat venku listy pampelisek (pupavy), klidne i travu atd.

Podstatne je to vetrani a suchy prostor, pokud je mate v necem malem a spatne vetranem tak nevydrzi a pozdechaji celkem rychle.

Chce to dobre vetrany spis vetsi box - nejaka dratena sitka pokud mozno pres cim vetsi cast vika. Dovnitr plata od vajicek, aby meli dostatek plochy, krmeni - piskoty, srot, strouhanku atd. + nejake psi nebo kocici granule. Jak zdroj vody treba nakrajena mrkev, nebo natrhat venku listy pampelisek (pupavy), klidne i travu atd.

Podstatne je to vetrani a suchy prostor, pokud je mate v necem malem a spatne vetranem tak nevydrzi a pozdechaji celkem rychle.