Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Box na cvrčky

Ahojte,

viete mi poradiť nejaký box na cvrčky? Pozerám niektoré boxy u rôznych predajcov (napríklad superzoo) ale problém je že mnohé majú 2mm otvory, cez ktoré mi cvrčky aj tak uniknú. Potreboval by som box na cvrčky, z ktorých by nemohli uniknúť (teda s vetracími otvormi ~0.5mm). Viete mi poradiť kde kúpiť vhodný box pre cca 300 malých cvrčkov (~5mm)?

Ďakujem vopred za rady.

Řešení:

Box normalne jakykoliv vyhovujici velikosti (pokud je misto, radeji vetsi nez si myslite ze potrebujete), uzaviratelny, z kdejakeho Bauhausu, Ikea atd. Ve viku vyriznout velky otvor, a vlepit do nej kovove pletivo proti hmyzu (ne textilni, to prokousou)-

- musite si to vyrobit sam, nic hotove vyhovujici nesezenete.

Box normalne jakykoliv vyhovujici velikosti (pokud je misto, radeji vetsi nez si myslite ze potrebujete), uzaviratelny, z kdejakeho Bauhausu, Ikea atd. Ve viku vyriznout velky otvor, a vlepit do nej kovove pletivo proti hmyzu (ne textilni, to prokousou)-

- musite si to vyrobit sam, nic hotove vyhovujici nesezenete.

No práve, že by som chcel niečo už hotové. Po domácku si vyrobiť nie je problém, to je jasné. Ale fakt som čakal že sa na Slovensku nájde aspoň niekto, kto predáva takéto už hotové boxy.

Na cvrckuj som našiel iba tento box pre hmyz ale rád by som niečo s trocha menšími rozmermi. Vážne pre tisíc malých cvrčkov nepotrebujem, skôr tak do 300ks, a veľmi nemám priestor na to aby som takýto box niekde len tak skladoval. Skôr niečo s rozmermi ako môj súčasný box približne 20 x 13 x 15 cm (čo mám od EXO TERRA), len práve s menšími vetracími otvormi.