Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krmení hada hlodavci z volné přírody.

Dobrý den. Měl bych otázku, můžu krmit hada konkrétně krajtu královkou myšmi nebo jinými hlodavci ulovenými třeba na zahradě, nebo ve špajzu. Ptám se, protože nevím jestli volně žijící hlodavci nepřenáší nějaké nemoci, které by mohly hadovi ublížit. Předem děkuji za odpovědi.

Když vezmete v potaz, že i laboratorní hlodavec dokáže po kousnutí vzácněji ránu zanítit (bylo by bláhové si myslet, že jsou všehoprostí), zkrmování divoce žijících zvířat bych se vyhnul obloukem. Jistě, stará literatura, kdy byla teraristika v plenkách také uvádí zkrmování sražených zvířat vozidly, ptáky zabitých o okení tabule, myší, hrabošů slovených do živolovek nebo na pastičky, ale tehdy byla doba jiná, dostupnost vhodného krmení jinde. V neposlední řadě je třeba myslet na sebe a svoje zdraví;-)