Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Naektivni gekoncik

Dostali jsme 5leteho gekoncika. Mel docela spatne terarium. Nedostatek mist k lezeni. Udelali jsme mu rekonstrukci. Dodelali 3D stenu dali jinou podestylku, ale od te doby je gekoncik zalezly v ukrytu ve dne i v noci. Nezere, nevylucuje se. Krasne se vyslekl. Kuzi sezral ale to je vse. Nove terarium ma uz tyden a stale zadna zmena.
Teplota 23-35C podle mista. Substrat pisek + natural earth. Zive sukulenty, cista voda denne, vapnik.
Budu rada za kazdou radu a nazor

Alebo kŕmne cvrčky. A taktiež je bežné že týždeň až dva gekón po zmene prostredia nepapá. Substrát by bolo dobré mať rašelinu a aj nejaký mach, aby sa držala aj vlhkosť. Piesok je fajn, ale sťahuje vlhkosť. Ideálne kombinovať

Pokud si vezme z pinzety, tak se myslím nic extra neděje. Vlhkost nepřehánět - stačí jeden domeček s vlhčím substrátem kvůli svleku, jinak sucho. Nechal bych mu tam misku s moučnými červy, pokud je v rozumné kondici a teploty jsou OK (dle popisu se zdá že ano), dopřál bych klid, ať si zvykne.