Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fotoreportaz o tom,jak (ne)stehovat a (ne)objednavat terarium. S dobrym koncem..

Zdravim vsechny tera-nadsence,hlavne ty kteri se chystaji do budoucna, poridt domu "neco vetsiho" a k tomu "adekvatne" velke terarium.. :-D At je to varovanim a k zamysleni,co vse se muze stat,kdyz udelate pouze jednu jedinou chybu pri mereni,ci na "neco" zapomenete a nasledne stehovani teraria,pro Vase budouci zlaticka se zmeni v nocni muru.. Tentokrat s dobrym koncem.. ;-) Tak tedy k memu pribehu.. Jednoho dne,jsem se po dlouhem premysleni rozhodl,ze si domu poridim "jesterky",ze zacatku jsem polemizoval o Heloderma horridum exasperatum,ale tam jsem narazil na problem financni a take se zimovanim,coz me prozatim odradilo,tak jsem premyslel o necem jinem a volba padla puvodne,na velmi krasneho jestera Varanus prasinus,nez jsem se dostal k Varanus macraei, za prispeni zde kolegy zvany Danio007.. :-D Bral jsem to jako vtip,ze zacatku.. Nez se mi naskytl vyhodny nakup, techto krasnych varanu..To zde,ale rozebirat nehodlam. ;-) Tak jsem zacal studovat podminky chovu,potrebne nalezitosti a ony rozmery a vybaveni teraria.. Volba padla,na pro me osvedcena teraria od MAZUCHU :-) Jelikoz jsem chtel pro varany to nejlepsi,tak jsemsi puvodne "naporoucel",terarium o rozmerech 150cm delky,150cm vysky a 80 cm hloubky.. :-D Coz se ukazalo jako irelevantni.. Pri hovoru s mamou jsem se zminil o rozmerech a mama se me zeptala,kolik vlastne u nas maji sirku futra..? Tak jsem odpovedel s jistotou sobe vlastni,ze snad metr ne ? :-D Nacez jsem si to sel premerit a zjisteni bylo neprijemne,ale logicke.. 80cm.. :-) Nastesti terarium bylo ve fazi konzultaci s p.T.Mazuchem,tak nebyl zadny problem.. Zmensilo se na 75 cm hloubky,coz melo byt dostacujici pro pruchod futry a dvermi vubec..(nebylo) :-D Po konzultacich o cene atd.Jsem jeste ustoupil z vysky na 120 cm.. Coz se ukazalo byt velmi dobrym tahem.. :-) Terarium pro varanky, se tedy ustalilo na definitvnich 150cm delky,120cm vysky a 75cm hloubky.. Celou cestu az k vytahu jsem si promeril a zdalo-se v poradku.. Vcetne cesty od vytahu pres byt.. Pak prisel den D.. Na fotografiich nejsem pritomen, (fotil jsem) a nektere fotky jsou jen pro upresneni,pac ze zacatku vse slo po dratkach a nebylo co fotit.. :-D Take jsem musel dat ruku k dilu..

[2i1j9z9.jpg]
Vstupni dvere do baraku,(panelovy dum) kdesi v Praze.. ;-) Zde vse v poradku..

[n5iha9.jpg]
Zde se nalezaji "osudove" vnitrni dvirka,na kterych malem skoncila cela akce katastrofou.. :-D Ma chyba,opomel jsem zmerit vytah ze vnitr.. Bydlim v 1.patre a tak vytahem nejezdim cela leta a neuvedomil jsem si,ze vytah jeste nesplnuje € normy.. Chybeli pouhe 2 cm !!!! A dvirka nesla vyndat, ani boha jeho.. :-D zmeril jsem ja blbec pouze z venku.. ::):-D

[117u3a1.jpg]
Zde po schodech nemozno,jedine uriznout zabradli... A to v prizemi i v 1.patre a nasledne navarovat.. Dle p.Mazucha jiz zazil.. :-D

[9gzpqo.jpg]
Nastesti mam moc dobreho kamarada a ne spolupracovnika, jak by rekl Posuk,co dela u STAHLu a povolal tezkou techniku.. Diky Tome jeste jednou.. :-)
Slo se pres balkon oknem..

[nohdn7.jpg]
[24g63wj.jpg]
Pripravy na zvedani teraria na plosinu.. Jen tak pro zajimavost,terarium vazilo okolo 120 kg..

[2642tye.jpg]
Ochrana zabradli na balkone,bylo potreba "lafetu'o neco zaprit. Take zjisteno ze od zabradli ke stropu je 127cm a plastove okno ma 130cm na vysku..
Pozor na to,puvodnich 150 cm vysky by byl muj konec.. :-D

[2ceho93.jpg]
Opatrne zvedani,bylo nas sest a meli jsme co "delat"..

[n2hpgw.jpg]
Pripraveno ke krasojizde.. :-)

[2qs32tl.jpg]
[r8az2b.jpg]
Jede,jede po zeleze,neda pokoj az tam vleze.. :-)

[t9xngh.jpg]
Velmi opatrne po milimetrech pomale sundvani/tahnuti z plosiny.. Jiz na balkone..

[97txeh.jpg]
Great victory.. !!!!! :-D

[29fqvma.jpg]
[whbrz8.jpg]
Work is done.. :-D A jde se na mnoho :beer: Je opravdu co zapijet.. Z puvodnich 20-ti minut se to protahlo na tri a pul hodiny nervu a konecnehos stesti.. :-)
ted uz jen ty varanky.. :-D

Timto jeste jednou MOC dekuju vsem zucastnenim,ze me nenechali ve sr...ach.. :-) T.Mazuchovi(Teraechis) za krasne terarium a komentare a pomoc pri stehovani..:-) Diky moc Tomovi (Frost) a jeho kolegovi ze STAHLu (omlouvam se za reklamu,ale musim zminit) kdyz tak sorry.. Jirkovi(Conan),Tomasovi(Cap) a samozrejme Davidovi (Dave), za pomoc manualni i dusevni a nasledna :beer: byla taky obohacujici.. Taky diky Hanzovi zde z TP za morlani pomoc (vedel o co gou).. :-)
Jeste jednou diky vsem a doufamm, ze tento clanek bude poucenim pro vsechny do budocna.. :-) R.

Cus Radar :-D
Moc sem se pobavil :-D Su skodoradostna svinucha - nu coz... :-D Ja pred 2 tydny resil stejny problem - akurat ne tak pekny terko - klasika OSB pro hroznu... Taky sem premeril kde co (vytah na(ne)stesti nemame - do 4 patra po schodech)... A hadej co - zapomel sem odecist nozicky od stojanu :-D Esteze mam good 0.1 - ty holce to srotuje i za me a tak me upozornila :-D Toz konec dobry secko dobre... Tesim se na foto varanku :-D

:) tak to je paradní příběh.
Já mám podobnou zkušenost.
Nechal sjem si udělat terárium 100x80x120.
Kamarád říkal.Hele jak to protáhneš dveřma??
Tak se to upravovalo na 75 ^^ asi klasickej problém.

Pak se to stěhovalo do druhého patra po točících schodech!
Ruce se potily,hervy praskaly a sem tam kus fasády šel do pryč ;-)

Ale zvládlo se to .... jen mám strach až se to bude stěhovat zase ven jednou ::)
Tady jsou terária ze dřeva asi vhodnější.

Radare :-D
1.až do dnešního dne jsem tě měl za normálního,ale situace se těžce změnila
2.taky chyb chtěl být tvým sousedem(toho si taky nevybereš)
3.cože si to pořídiš???snad ne nějakou čtyřnohou ošklivou potvoru s pěkně hnusným ocasem ]:)
4.víš co se říká???čímje člověk větší k....,tím má větší štěstí.Hele ty jsi uplatil místní čarodějky,aby to vyšlo??
5.:-D:-D:-D:-D:-D

Taky jsem zažila radostné stěhování.
Nové tera pro žofinku mělo ležet na komodě vedle skříně. naměřila jsem si, že 90 cm se tam krásně vejde, ještě by dokonce kousek zbyl. přinesli jsme bednu a zjistili že a) tera ná sice 90, ale bez přesahu nožiček - tzn je potřeba cca 94 cm a b)od zdi ke skříni se sice vchází, ale na zdi jsou dveře, které mají nekolik cm přesah futra. Dopadlo to tak, že bratr s otcem nejdřív stěhovali o centimetry těžkou skříň a pak se tera muselo tera přenést oklikou - Vyzvednout na skříň(cca 2m výšky), posunout nad budoucí stanoviště a komínem pomalu sesouvat dolů.
tatínek si málem strhnul kýlu a bratr(bývalý body builder) si hnul zády.

Čau Radare, koukám že jsi stejný dobrodruh jako já.
Kdysi dávno, když jsem měl jen jednoho malého hrozňu, který nějak záhadně rychle rostl, tak jsem se rozhodl že mu u sebe v autodílně slepím nové terko.
No nebudeme troškařit, když terko tak pořádné. Mám velký počítačový rohový stůl, tak jsem ho nahoře ještě vyztužil velkou deskou a naměřil terárko přesně podle stolku a výška až ke stropu.
Když nadešel den D tak jsem mile terárko naložil s pomocí kamarádů na káru a pomalu dorazil domů s vidinou nového bydlení pro hrozňu. Před barákem ale nastal malinký problém zjistil jsem , že to monstrozní terárium žádným otvorem do baráku nedostanu. Co teď ? No tak jsem milé terárko před barákem rozřezal a nanosil domů po tabulích :-) Když jsem po pár dnech vychladl tak jsem ho v místnosti znovu slepil a mám ho do dneška nad sebou, když sedím u compu.
To ale není konec všem pohádkám, nedávno jsem dělal novou plovoucí podlahu a musel jsem vše vystěhovat z místnosti :-) Takže jsem dělal plovoucí podlahu v téměř prázdné místnosti a jako největší debil jsem neustále přesouval terko po místnosti. Takže tak. Ještě ho pro srandu nafotím a vložím :-) poky[http://img257.imageshack.us/img257/7126/dscf0002be .jpg]

Nedávno jsem měla podobný problém. Koupila jsem menší terarijní stěnu 100x50x200 cm (dxšxv). Na první pohled žádný problém, protože 50 cm v pohodě projde dveřma, ale... Stěna se stěhovala po schodem do prvního patra. Bylo to o fous, ale po schodech prošla. Problém nastal až před vstupem do hadárny. Zapomněla jsem totiž, že máme poměrně úzkou chodbu, takže stočit se z chodby do místnosti vypadalo po pár pokusech na neřešitelný problém. Už to vypadalo, že ji budeme muset nechat na zahradě ve stodole a počkat, až budeme příští rok dávat plastová okna:-D a staré okno se vyseká a tou dírou tam pak pomocí nějaké techniky terko nasoukat.
Po různém natáčení a podrážení futrem nakonec prošlo. Doufám jen, že ho už nebudem nikam stěhovat:-D.

Před pár lety jsem měl stejný problém :-D dneska mi to příjde směšný ale tehdy jsem klel jak dlaždič. Stojan 100x40x220 se nevytočil v chodbě do bytu(dvougenerační domek) aby se dal nahnout do futer. Tak musel jít přes pergolu a balkón do prvního patra. Oknem v obýváku to nešlo bo jsou dělený, ale zas by člověk ušetřil patro (dům je ze svahu a slep směrem na zahradu přechází na přízemí :-( dneska řeším jak navrhnout stěnu tak aby se dalo vše rozložit na co nejmenší kusy. Momentálně je totiž stojan v obýváku na parketách který by zasloužily lak a já nevím co s ním :-D

Radar, ked si pozries dvere vytahu, na vrchu ma kazda strana nieco ako pasovinu. Vytahu staci k spokojnosti ked nechas dvere otvorene a hore nad dverami zastrcis do toho otvoru nejaku nahradu. Nie som si celkom isty ci je to elektricky obvod (na to bacha) alebo len mechanicky spinac. Mohol si si usetrit kopec problemov :-) Ja mam terarka s podlahou 100x60, vyska 50, 90 a 100cm a uz teraz sa tesim na pripadne stahovanie (4 podlazie, vytah ako mas aj ty). Vsetky velke terarka zatial putovali domov po doskach a az tam som ich skladal, takze zatial problem nebol.

Aspon v izbe som to vyriesil rozumne, celu tuto zostavu mam pojazdnu, co pomoze ked chcem vzadu zapojit nejake nove kable alebo "ulovit" ujdeneho hada (hlava derava, zabudol som zavriet terarko).

[http://lh4.ggpht.com/_HyYvrzvZcdo/S1tZ_hzC7PI/AAAA AAAABmM/meByZRg5Gr8/IMGP1559.JPG]

Diky za radu :-) Ale problem nebyl, aby se vytah rozjel,vim staci tam strcit nahoru do kazdy diry sroubovak a vytah jede,ale my jsme se nedostali ani pres ty otevrene dvere dovnitr,pac prekazeli o dva centimetry(zabiraji misto ve vnitrku) ,stacilo by vysadit jedny ty dvirka,ale neslo to.. Kdyby terarium melo hloubku 73cm,uz by jsme prosli.. Jinak jsem mel na prepravu taky vozejcek a terarko podlozeny OSB deskou 18-tkou.. Mas to hezky udelany.. :-)