Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vaše zkušenosti s Lucky Reptile Herp Nursery II ...

Jsem zvědavý na vaše zkušenosti s tímto typem ikubátoru, jelikož mám vlhký typ, a mám problém s plísní na vejcích. Nemám čas, ani náladu stavět další- suchý typ inkubátoru, přemýšlím o koupy tohoto inkubátoru.

V hledání jsem toho moc nenašel, názory se dost liší. Pište pouze k tématu, inkubátory domácí výroby mě nezajímají..

Byl bych rád, aby každý doplnil info co v něm inkuboval/ inkubuje. Zajímajímá mě především inkubace vajec such. želv- Afrika, Evropa. Spíše malochovatelů, kterým stačí kapacita tohoto ikubátoru. Spokojenost/ nepospokojenost můžete vyjádřit od 1 do 10. Rozepsat výhody, nevýhody.
V manuálu na internetu je nedostačující info- (potřebuju zkušnosti z praxe). Děkuji;-)

Noo, za předpokladu, že vychytáš teploty a dobře ho nastavíš, tak je celkem použitelnej. Ale i tak se musí hlídat... chce to 3 teploměry (resp. 1 s venkovním čidlem, s kterým můžeš měřit teploty v prostoru nahoře i dole současně) a 2 obyčejné akvarijní, které píchneš do substrátu k vejcím. Pokud líhneš nahoře i dole, tak je lepší mít v obou substrátech teploměry. Páč teplota na displeji neodpovídá teplotě uvnitř. Navíc dole je o cca 2 °C méně než v horní poličce a v substrátu je ta teplota taky jiná. takže pro tebe je důležitá ta teplota v substrátu (pokud líhneš bez, tak stačí ta vevnitřku inkubátoru). takže osadíš teploměrama a nastavíš na displeji přibližnou hodnotu. Necháš chvíli běžet a zkontroluješ podle teploměrů, jak je to s teplotama vevnitř. a podle nich to donastavíš na displeji, až se dostaneš na vnitřní teploty, které požaduješ. Takže já třeba když líhnu na reálnou teplotu 28°C v substrátu u vajec, tak mam na displeji 34°C. Pak už to nastavenou teplotu celkem drží, ale stejně to chce hlídat, vždycky akorát kouknout na teploměry přímo u vajec, jestli to funguje jak má...ono někdy když dojde k výkyvu venkovní teploty (většinou směrem nahoru), tak to někdy pozdě zareaguje, takže to chce hlídat. Takže než tam dáš vejce, musíš ho proměřit, nastavit a pak nechat den dva běžet, jestli to fachčí. A pak tam teprve dát vejce. Výhoda je to, že nahoře můžeš líhnout na vyšší teplotu a dole na nižší. A většinou nedochází k vnitřním výkyvům teploty. Nevýhoda jak jsem psala nahoře a taky to, že je to uzavřený okruh, takže to chce občas vyvětrat (stačí jak se otvírají dvířka při kontrole) Navíc substrát rychleji vysychá, takže hlídat i vlhkost substrátu (pokud je používanej). JInak vejce samozřejmě musí být uložená v dobře zavřených rabičkách, aby se vylíhlá mláďata nedostala ven a v inkubáoru nezalezla, kam nemají. Já v tom líhnu teda hlavně hady a ještěry- leguány, tejáky, lacertidy, trnorepy atd, ne želvy. Ale kolega želvař ho používá taky a ten v něm želvy s úspěchem líhne. A používá tu metodu, co jsem popsala nahoře a taky mu funguje :-)

Podtrženo sečteno- můj první pocit z toho byl ten, že ten krám vyhodim z okna a venku rozkopu :-D. Druhý pocit po zchlazení hlavy, proměření a nastavení byl ten, že je to celkem použitelné :-). Používám ho asi 2,5 roku, běží nonstop (páč se inkubuje pořád něco) a zatím funguje dobře, zatím mi to žádnou snůžku nezkurwilo a mláďata v tom nalíhnutá jsou pěkná ;-)

Já jsem tento inkubátor koupil za 6 stovek pod názvem -Autolednice- ;-), jen byl bez termostatu, kterej bych tam dával tak, jako tak, z výše popsaných důvodů.
Co se týče samotného zadání dotazu - ten ikubátor je prostě strašně malej, když jsem tam inkuboval velký leguány, měl jsem co dělat, abych dózy při stísněné manipulaci nepřevrhnul.
Můj názor - není to na vyhození, ale za čtyřku teda určitě ne. To už bych za ty prachy raději šel do ZOomedu, kterej má proporcionální termostat. Jak dobře funguje ale ubec netušim.

Diky za odpovedi, ono na Grumbach nemám tolik penez, to uz je profi. Ten od Zoomed je na 120V, takže nějaky měnič k tomu, ono ja mam problem s teplotou, u toho vodniho mi klesa teplota max. o 3C, a to jen kdyz je zima a chvilku se netopi. U tehle plastove hracky to bude asi o dost vetsi problem.

21-juragon-pro.html nejak sem to jinde nenasel, ale myslim, ze jsem to videl i na jinem českém servru mozna pod trochu jinym nazvem, pak jsem nasel tento 7-king-suro-20.html a jeste si vzpominam na inkubator za cca 6.tis, placaty, kulaty, myslim zelenobílý, tez s topnym kabelem, nebo nejakou spiralou topnou na vrchnim pruhlednem krytu.. nerika vam to neco? Kdyztak hodte link:)
Je mi jasne, ze bych si mohl postavit inkubator dle svych predstav a potreb, ale i tak me zajimaji prave vyse zminene.

Má ho kámoš a pochvaluje si ho taky. Má malou hysterezi, takže teplotu drží v podstatě přesně takovou jakou si nastavíš, bez výkyvů. Průhledným víkem krásně vidíš co se uvnitř děje. Akorát je trochu nevýhoda u toho kulatýho, a to právě ta kulatost, plejtvá se místem :-).

Ahoj, tak co bogushaku, budeš si ho objednávat? Taky o něm přemýšlím, buď ten kulatý, jen bych potřeboval vědět, kolik by byla pošta z Německa, ale určitě vyjde levněji než u nás za těch 5500Kc, tam je to cca 3770Kc + pošta, nebo ten RCom na kuřata King Suro 20, když vyndáš kolébku na otáčení vajec, tak by se snad dal použít taky, u nej se mi líbí, že si tahá vodu pěkně z nádobky vedle, takže tam můžes prdnout klidně 5l kanystr.. Na ten King Suro 20 jsem právě psal dotaz pánovi na lihně. cz, tak sem zvědavý, co odepíše..

No, zatím ne, protože nejsou prachy a zatím to zvládám bez inkubátoru. Ale je možné, že na něj letos dojde, pokud prodám hodně felsum :-)
Nechal jsem si od výrobce zaslat katalog, posílají ho zdarma. Ty Kunstglucke dělají už i s digitálním termostatem. Vypadá to líp, ale samozřejmě těžko říct, jestli je to i lepší než ten manuální.

zdar:-Da.d. Cejna: vůbec pominu tuto téma o ničem aneb v době hospodářské krize vyhazovat goldy za takovou "sgarbu":-D,ale mám na tebe dotaz:-DMá malou hysterezi, takže teplotu drží v podstatě přesně takovou jakou si nastavíš, bez výkyvů.:-D:-D:-D,ale Cejno:-D:-D tuto dělá srdce inkubátoru a ne obal tedy přesně termostat apak taky vhodně zlolený výkon topidla v poměru termostat.
Já jedu tuto:THLcd :-D a kde jsem to vzal??pokupíl:-D
tady:http://morel.snadno.eu/Termostaty-a-regulacia.html v pdf.jsou komplet tech.data.
:-)

Jasně, že hysterezi ovlivňuje termostat + topidlo. To mi s mým elektrotech. vzděláním nemusíš vysvětlovat;-). Ale ten je s tutím ink. napevno spojenej, tudíž mi to připadá jako jeho důležitá vlastnost. Jedu taky s ink. kterej jsem si vyráběl sám. Ovšem, na to se v tomhle vlákně nikdo neptal. Napsal jsem jenom zprostředkovaný info jako odpověď na dotaz :-).

jj, člověk nemůže čekat zázraky, když je to autolednička :-) Nás přišel na necelou dvojku. Ještě 1 malé nepatrné + je to, že to má zástrčku do auta. Což už se mi jakožto člověku bydlícímu skoro na vesnici dostkrát hodilo...když nám tu občas na půl dne vypnou proud, protože zrovan někde něco kopou, nebo někde spadl strom do drátů atd )důvod si vždycky najdou), tak mi půl dne smrdí na dvorku auto, ale vajíčka to neodnesou :-)

Dík za toto vlákno.Sám jsem sem chtěl vložit dotaz.Moje deset let stará "mokrá" líhen ,vlastní výroby,mne letos dost "zredukovala" uspěšnost odchovů.Sám nejsem zrovna schopen splnit
manželčiny představy o estetičnosti,tak jsem přemýšlel o pořízení.

Já v něm inkubovala vajíčka gekončíků. Tenhle inkubátor jsem si koupila proto, že i chladí, v létě mám totiž v bytě vysloveně výheň, ža slunného počasí kolem 30°C, v noci to není o moc lepší. Takže nepotřebuju ani tak inkubátor, jako chladničku :-) Zádrhel se skrývá už v tom, na co poukazuje v manuálu sám výrobce, že totiž teplota v inkubátoru je při ohřívání o nějaké ty stupínky nižší, než ukazuje displej, zatímco při chlazení naopak. Základ je, že si člověk nesmí myslet, že když chce mít v inkubátoru např. 28°C, nastaví tuhle teplotu na termostat a je vyhráno. Nejdřív je potřeba umístit dovnitř komory pro vajíčka teploměr a zkusit, při jakém nastavení termostatu se v inkubátoru dosáhne požadované teploty, což vyžaduje přípravu minimálně několika dní před uložením vajíček. Příčinou je to, že čidlo na měření teploty, které ovládá termostat, není uvnitř komory s vajíčky, ale mimo (sama nevím kde - ve víku, zadní stěně?). Pokud má člověk inkubátor v prostředí, kde nejsou velké teplotní výkyvy, a dobře si nastaví teplotu na termostatu, pracuje pak perfektně. Neustále jsem kontrolovala vnitřní teplotu digitálním teploměrem s pamětí a teplota se během těch asi 2 měsíců prakticky nehnula. Problém je v případě, kdy teplota v prostředí osciluje kolem nastavené teploty a inkubátor někdy ohřívá a někdy chladí, pak se právě stane to, že toleruje až několikastupňové výkyvy. Takže bych při koupi zvažovala i to, kde bude inkubátor umístěný (v jakých teplotách).

Ahoj, taky se pokusím - koupil jsem ho asi před čtyřma lety, kdy se mi objevila vejce u hermanek - já nečekal, že budou snášet, takže fofr. Od té doby ho mám, na ty mé odchovy to stačí a vcelku s úspěchem. Větrám tím, že občas kontroluju, jen letos jsem to nezvlád... Ale nebylo to inkubátorem. Až tady jsem se dozvěděl, že má vevnitř jinou teplotu, než vykazuje, ani mě to nenapadlo - zkusím to tedy ještě v létě, ale teď mám nahoře i dole to, co ukazuje displej. Je tam kolísání kolem jednoho stupně, ale myslím si, že i kdyby bylo víc, že to v přírodě není lepší. Možná na některá vzácněji množitelná zvířátka, ale já mám k množení zatím jen hermanky a marginaty a tam to je relativně v pohodě - alespoň u mě. Takže já jsem spokojenej... Taky navíc co s mláďatama, že? Registrovat, prodávat (fakt mě to nebaví), odregistrovávat, věčně rozšiřovat to taky nejde :-D

Psal jsem panu Veselému na líhně.cz ohledně inkubatoru King Suro, který je původně na lihnuti drůbeže, zda by šel použit po vyndani kolébky na otáčení vajec i na inkubaci plazich vajec. Odpověď byla rychlá, vyrábí se ještě prakticky stejný inkubator, též od firmy RCom, jen pod názvem Juragon RX, má prý jiný software a lze v něm dosáhnout i vyšší vlhkosti myslím, samozřejmě je bez kolébky na otáčení vajec, na skladě normálně není, cena je "pouhych" 4490Kč včetně DPH a lze v případě zájmu objednat. Já si ho objednal hned. Teplota v místnosti, kde bude inkubator by neměla klesnout pod 15C, tam by pak mohl být problém s dosažením potřebné teploty, topení má 45W. Ale to je problém i u ostatních komer. inkubatoru v této cenové kategorii. Můj další dotaz se týkal inkubatoru od firmy Jaegr, pan Veselý zná prodejce a inkubator Jaegr prý nemá ani propojeny termostat s teploměrem, nevim vsak, jak je to u toho nejnovějšího typu s dig. displayem. Vůbec se nezabývá řešením řízení vlhkosti a pohybu vzduchu uvnitř a prý je dost nachylny na změny teploty a tlaku vzduchu v prostředí, kde je nainstalován. Takže aniž bych chtěl dělat reklamu, myslím si, že inkubator Juragon RX od RCom je jeden z lepších komer. inkubatoru v poměru kvalita/ cena. Rozhodně nepůsobí tak laciným dojmen jako třeba Lucky Reptile. I když tady jde spíš o to, jak to funguje a ne, jak to vypadá. Uvidím, jak bude Juragon RX fungovat v praxi. Doufám, že jsem někomu usnadnil rozhodování při výběru nového komer. inkubatoru.

jets nekdo nejake zkusenosti stimhle klumpem..?..
mam ho zapnutej asi 14 dni.. teplotu na displeji ignoruju.. mam docela presnej teplomer v inkubacnim substratu.. a dnes cumim ze panacek si pritopil skoro 1,5 stupne za 24 hodin aniz by na nej nekdo hrabal... jak zamezit temhle skokum?