Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ,,Dokonalý,, dárek pro přítelkyni :) - býložravý plaz nenáročný na místo

Ahoj,
měl bych takovou prosbu. Chtěl bych své přítelkyni pořídit nějaké zvíře, nejlépe plaz. Jelikož známe ženy, jsou tu kritéria, která musí ono zviřátko splňovat :D :

1)nenáročné na rozměry terárka (dejme tomu do 50*50*50)
2)býložravé - jako valná většina žen nemá ráda cvrčky, šváby, sarančata, takže nic živého :D
3)něco ,,roztomilého,, :P :D
4)které se dá alespoň vytáhnout z terárka

Podmínky jsou sice dosti kritické a sám jsem zvědav, co mi poradíte, ale znáte holky ...

Děkuju za jakoukoli pomoc či nápad :)

loading...

Ono takové požadavky co píšeš žádný plaz nesplňuje, ale pokud jde o ten hmyz, tak třeba Rhacodactylus leachianus taky funguje na Repashy superfoods instantní směsce. Nebo na přesnídávkách, banánech atd a myšatech. Ale terárko potřebuje větší..

Sama za sebe bych doporučila morče :-)

danio lega ani nevzpomínat :-Dněkteří jsou schopní ho dát klidně do teráka 80x50x40:.( Auri leachiny si myslim, že pro uplného laika nejsou, už cenově a je škoda ho držet bez opač. pohlaví :beer: ale kdyby se přecejen rozhodlo pro leachíny, tak cvrčky nechtějí skoro vubec, jsou hlavně kašičkoví a holátka si taky berou.

no, a ví vůbec přítelkyně, že jí chceš něco takového pořídit = stojí o takového plaza?
Jediné, co mě napadlo, avšak není to plaz, je nějaká pěkná strašilka. Když vezmeš nějakou opravdu hezkou, tak se jí většina holek nebojí (to víš, není to šváb), krmí se to listím, není to rozhodně náročné, nemusí se bát, že jí to kousne, může se s krásnou barevnou strašilkou na ruce chlubit kamarádkám. Mě to nepřijde jako špatný nápad.
Samozřejmě záleží na vkusu, ale třeba - Achrioptera fallax, Hemiplasta falcata, Necroscia annulipes, Ramulus nematodes
já myslím, že se dá něco rozumného vybrat, druhů a variant je dost velké množství na vybrání správného druhu

Vy se tady smějete jak s eněkdo štítý krmit cvrčkama... na krám když si jdou kolikrát ty baby pro cvrky nebo sranče, tak jdou do mdlob, že tu svoji potvoru tím musí krmit a pak i kolikrát chlapci jdou do mdlob, když jim nabídnu šváby :-D a ve mdlobách jsou skoro, když to vytáhnu z krabičky, ba ysi toho švába mohli lépe prohlédnout :-D

Teda musím říct-chudák žebrovníček...
Toliko málo vody a do ruky sice ano, neukousne, ale nadšený nebude..velice rádi se vysmekávají při přenášení...

Jinak já taky nemám problém s krmným hmyzem, ale rodiče by nepřežili uteklého cvrčka :-/

Z pakobylek můžu doporučit strašilku ďábelskou, je malá, černá s červenými křidélky (nelétá), a žere ptačí zob, který roste celý rok a zlatým deštěm.. :)

Ale na panvicce s prilohou na kyselo je to mnamka :-D

Abych nebyl OT k zadavateli... Gekon co by splnil vsechny pozadavky neni... Moje polovicka zas loudila chamika, ale nakonec uznala, ze nase pracovni vytizenost je prilis velika = nemeli bychom moc casu jak na peci, tak na koukani na nej... Takze dostala velikej plakat jacksonaka, ma ho v praci nad PC + slib, ze jednou bude i zivej chamik a je spokojena...

tak isto mi napadla otázka, či priateľka vôbec chce nejakého plaza, možno by radšej chcela niečo chlpaté, čo sa dá hladkať (prosím, bez sprostých komentárov, myslela som ZVIERA :D)

podľa mňa je oveľa ťažšie zostaviť dobrú kŕmmu dávku pre bylinožravca než pre hmyzožravca alebo mäsožravca, ak ho teda chceš živiť poriadne a nie iba jablkami alebo kapustou z výpredaja supermarketu

ani gekóny, ktoré radi žerú sladké kašičky sa nedajú živiť výlučne vegetariánsky

ad tvoja poznámka "jelikož známe ženy" - nejak mi nedáva zmysel, od malička som nosila domov užovky a vešala sa na krk každému pohraničiarskemu psovi pri morave (v prítomnosti psovoda :)) a mikropsi a detské kočiky ma nechávajú ľahostajnou, každý sme iný

Ty kašičky... Jsem toho názoru, že i když to zvíře na kašičkách může fungovat, přeci jen bych více krmila cvrčkama... Člověk také vydrží na různých konzervách a náhražkách, ale maso je maso ;)
Nebýt toho, že je to krásné, sledovat pagekonky, jak skáčou a chytají cvrčky :)

štítění hmyzu je většinou jen předsudek, člověk musí rozlišit co je k chovu co krmení, u citlivějších povah bych sna jen dala pozor na únik cvrčounů a švábů... jestli chce zdravýho plaza, musí hmyzouny skousnout... ono se to poddá...

Mluvila jsem s několika chovateli R.ciliatus, kteří prý odchovávají jen a pouze na Repashy. Měla by opravdu obsahovat vše, co ještěr potřebuje. Já osobně jí mám spíš jako doplněk a dávám primárně cvrčky, ale rakouši se po ní mohou utlouci.

Jinak když jsem začínala s pavoukama, tak jsem se taky štítila cvrčků (a to jsem miovník zvířat, ale hmyzáky jsem nikdy moc nemusela), postupně jsem si na ně zvykala až mi ty buclaté samice začali připadat pěkné, pak jsem si pořídila švábi, dneska je mi švábů líto, když je krmím, protože mi přijdou roztomilý....no...ale holátko jednou za čas dám agamákovi bez výčitek..to je takový běžný vývoj teraristy...
Mezitím jsem začala studovat vážky a dělat na nich výzkum a dle mého názoru jsou to nejkrásnější zvířata... :D Tolik ke "štítění se" hmyzu.