Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lepení pozadí (z kůry)

Dělám teráium a jako pozadí se mě zalíbil nápad na lepit tam kůru ze stromu.Chtěl bych se zepat jestli s tím má někdo zkušenosti a jestli ji před nalepením nějak zpevnil. Předem děkuji za odpoved..

Na terárium pro štíry jsem použil jako pozadí jedlovou kůru. Po oloupání ze stromu jsem kůru trochu mechanicky očistil (hlavně z rubu), pak vyvařil ve vodě. Po vyvaření mě dost překvapilo, kolik breberek se vyplavilo. Vyvařenou kůru poskládal na sebe, zatížil (prknem a kamenem)a nechal vysušit v troubě. Na stěny nalepil kůru transparevtním sylikonem na lepení akvárií. Pro vytvoření teras je lepší mezi dvě kůry vlepit třeba hliník,nebo plexi,ketrým se snadno přišroubuje terasa na stěnu. Obklad je takto instalovaný několik let a nic se u štírů neloupe. Jestli chceš použít obklad třeba u větších ještěrů, pak je otázka, aby se neloupal.

Troubu jsem měl caa. na 70°C. Dvířka nech pootevřená, jako při sušení ovoce, aby se vlhkost dostala ven. Dobu si po pěti letech už nepamatuji, asi 3hod. Doba bude podle toho, kolik kůry použieš. Jestli nechceš použít troubu, tak ti to vyschne i bez toho třeba na topení, ale déle.

Ja pozadi z kury delam, pouzivam akat nebo dub. Mensi kousky taky vypejkam v troube,ale vetsi platy ktery tam nenacpu tak jen odrbu, pak ve sprchaci sparim horkou vodou, necham okapat, postrikam savem a po hodine to splachnu, necham vyschnout uplne do sucha a pak to lepim nizkoexpanzni montazni penou.. Zatim mi to vsude drzi bez problemu a breberky z toho nelezou

Zdravím všechny,

dovezli nám dřevo a mám víc jak 2m² kůry.:-D
Ted řeším ten problém, že kura ze předku vypadá pěkně, ale z druhé strany je cela ztrouchnivělá. Tak nevim zda to mužu vyhodit, nebo mohu použít do terária a udělat pozadí.
Kůra by byla daná do do montážní pěny a do mezer bych dal lepidlo a to posypal lignocelem.

Jen mi jde o to jestli, tu kůru mužu vůbec použít. :-D

Fotky jsou s mobilu....moc tam toho vidět nejde, ale jen at se ví o co go.

Vozí nám dřevo celkem často, podle mě lepší kůru než tohle asi neseženeš, vždycky bude trochu ztrouchnivělá když je z mrtvýho stromu a z živýho jí nedostaneš. Leda si udělat výlet někam na jih, kde roste korkový dub :) Nemám s tím tedy žádné osobní zkušenosti zatím, ještě jsem z kůry nedělala pozadí. Ale když mechanicky odstraníš to nejhorší, co půjde a pak omyješ horkou vodou a savem nebo v té troubě tak si myslím, že O.K

že vykopávám starý téma, nemáte někdo tucha jak je na tom olivová kůra s odolností proti vlhkosti? V Rychnově mají na zámku mladého aktivního zahradníka a nechal pokácet dobře 150letý (min.) olivovník. Pláty kůry mi naštěstí zůstaly za drápy. Kůra je hodně hrubá, vláknitá a hutná. čeká mě teď další terárkou pro c.hortulanus, takže se ptám jestli nemáte někdo zkušenosti než začnu experimentovat...

díky

VP.

Ahoj jak tu Vlastik vytahnul toto stare vlakno tak me to celkem zaujalo kdyz to lepite do teraria tak jak to resite s plisni. To Vam kura nezacne plesnivet kdyz tam musite drzet nejakou tu vlhkost? Pomalu chci zacit delat terarko pro meho/moji P. Irminia a kura mi prisel docela jako dobrej napad ale bojim se te plisne. Rovna korkova kura je celkem drahe reseni to se mi nechce :-)