Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kam všude se může schovat had?!

Ahojda, už jsou to 3 dny co nám z terka zdrhla naše krajta. Prohledala jsem celý byt, v noci jí lákam na teplo, dokonce riskuju i nastevřený akvárko s myší, kdyby se chtěla najíst........... Ale furt nic ( doufam, že už si neužívá někde u sousedů:) ). Tak mě napadlo, že by mi mohlo pomoct, kdybyste mi napsali, kde všude ste vaše hady našli, když Vám utekli, ať mam inspiraci kde všude hledat:)

No tak prvni věc je,jak mužete dopustit utěk,to by se nemělo stat.Dalši věc je že muže bejt uplně kdekoliv,každa škvira,nebo šuplik,za lednici,za pračkou,reproduktory,muže bejt i ve stoupačkach.Toho je strašně moc.Když dam přiklad,tak jeden muj znamej měl kdysi užovku a ta mu taky zdrhla a našel ji po dvou měsicich uplně vzadu v šupliku,byla zahrabana v ponoškach.

Ahoj, využila bych vlákna, abych doporučila univerzálního hledače nejen hadů, ale i čehokoliv dalšího, a tím je kočka. Ať byl ztracený had kdekoliv, má kočka na něj vždy upozornila tím, že na místo upřeně zírala (pod postel, do knihovny apod.) a pak už jen stačilo pořádně se kouknout a hada chytnout. Samozřejmě asi hrozí, že by mu mohla něco udělat, ale věřte že had se málokdy schová tak, aby se k němu kočka snadno dostala. Taky pak záleží, nakolik kočku znáte - ta moje například ráda číhá, ale všeho se bojí a nikdy by neulovila něco většího než moucha.

Zdravim, me asi pred mesicem utekla asi 50cm uzovka..Hledali jsme vsude a nic..Jednou sme asi v pul jedenacte prisly domu a kousek od terarka bylo hovno :-)..Tak sme zacali hledat a po chvilce sme hada nasli pod stolem s terarkem v tasce na notebook.Preji hodne stesti v hledani...Snaker

Jj, hadi jsou ve schovávání mistři. Mají nutkavou tendenci nacpat se do jakékoliv škvíry či otvoru, o kterém byste řekli, že se tam nikdy nemůžou vejít. Není proto divu, že když utečou hledají se fakt těžko. Věřili byste tomu, že ten samec gonyosomy na fotografii má přes 180 cm? :-D

[idiot.jpg]

Jednou mi utekl 30 cm guttáťák škvírou mezi skly a protože místnost byla zavřená, tak bylo jasný, že bude jen v tom pokoji, na dveře jsem dala nápis, že utekl, opatrně našlapovat, všude se dívat a hlavně za sebou zavírat dveře. Našli jsme ho po intenzivním hledání v košíku s klubky na pletení. Napodruhé utekl ten samý had, to byl o něco větší naší nepozorností a našli jsme ho pod kobercem v rohu a nad ním byla zástrčka. Pak mi jednou utekla boaedonová asi 50 cm a našla jsem ji v peřiňáku mezi přikrývkami a polštáři. A poslední útěk provedlo boaedoní mimino, když jsem jim čistila terko, pod terárkem jsem měla otevřený šuplík a normálně jsem ho tam zavřela. Druhý den jsem šuplík otevřela a vykoukl na mně hadík. Víc útěků jsem nezažila, ale je to nervák je najít a až je najdu, tak se musí smát, kam jsou schopni se schovat.

Mě utekla guttka - jednou se nacpala do pár milimetrů úzké štěrbiny mezi skříňky v nábytkové stěně. Podruhé jsme ji našli v gauči. Potřetí jsem prohledala celé terárko a nechápala, kam se mohly během 10ti minut ztratit 2 guttky. Nakonec jsem je našla v krytu žárovky až nad objímkou.

Mě se tam pravidelně schovávají přes noc ;-), nejhorší je že se ztama hůř vydělávají ,už přemýšlím o nějaké síťce aby tam nelezla. Chystám se totiž koupit časovač na světlo ,protože budu dojíždět tak by jím neměl kdo rozvicovat. Tak aby se potom nespálila když se to rožne a ona bude zrovna omotaná nad světlem.

nám utekla roční korálovka a našli jsme jí úplně náhodou. postavila jsem do umyvadla maly kyblík a pak jsme vylívali nějakou vodu do odpadu. Kyblík jsem cvhtěla odnest a pod ním byl had. Musela vylest z odpadu. Hada zachránila jen rychlá reakce a spolupráce všech přítomných.
Hodně štěstí při hledání

jo a kdysi jsme v teraristice hledali 3metrovou krajtu 3 dny. Nakonec vylezla ani nevíme odkud.:-/